Golfové Czech Masters 2020 se konat nebude, ruší se i turnaje Challenge Tour

Diváci Czech Masters

Celosvětová epidemie koronaviru Covid-19 výrazně zasáhne i český golf. Ve středu dopoledne byl zrušen sedmý ročník D+D REAL Czech Masters, který se měl v polovině srpna konat na Albatrossu. Společně s ním jsou zrušené také české a slovenské turnaj Challenge Tour.

Posledním hřebíčkem do rakve letošnímu ročníku už tradičního turnaje European Tour tak podle všeho bylo úterní nařízení vlády ohledně zákazu konání všech akcí, které navštíví více jak 100 lidí. 

A i když se Czech Masters mělo konat až v srpnu, kdy bude situace ohledně koronaviru doufejme pod kontrolou, veškerá nynější opatření a celkový stav výrazně zasahují do příprav turnaje.

První letošní akce Relmostu, Prague Golf Challenge, se přitom měla na Zbraslavi konat už za dva měsíce začátkem května.

Nezbývá než doufat, že se situace co nejdříve uklidní a že se společnost co nejdříve vrátí do normálu. A že se sedmý ročník Czech Masters uskuteční v roce 2021, kdy má termín naplánovaný na 19. až 22. srpna.

Vyjádření společnosti RELMOST v plném znění

V souvislosti s globální koronavirovou epidemií a opatřeními v České republice, která se v zájmu ochrany zdraví stupňují, s čímž bezvýhradně souhlasíme, činí promotérská společnost RELMOST, a.s., exkluzivní partner European Tour v Česku nevyhnutelný krok.

Vzhledem k tomu, že vývoj a důsledky koronavirové epidemie nelze předvídat, rozhodli jsme se s předstihem pro řešení, které nás jako golfové promotéry a fanoušky velice mrzí, ale které je z důvodu rozsahu příprav turnaje, zachování korektních vztahů s obchodními partnery a všemi golfovými příznivci následující:

Zastavujeme přípravy a oznamujeme, že se golfový turnaj D+D REAL Czech Masters, který je součástí světové série European Tour, v roce 2020 konat nebude! Pro rok 2021 už máme rezervovaný termín 19. – 22. srpna.   

Zároveň oznamujeme, že se v roce 2020 nebudou v Česku ani na Slovensku konat námi pořádané turnaje série Challenge Tour – květnové Prague Golf Challenge, červnové D+D REAL Czech Challenge a červencové D+D REAL Slovakia Challenge. I v tomto případě obnovíme tyto akce v roce 2021.

Věříme, že přijmete toto rozhodnutí s pochopením a zachováte nám přízeň.

Petr Dědek
předseda představenstva
RELMOST, a.s.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení