Skvělá Melecká slaví v zámoří svůj třetí univerzitní titul

Tereza Melecká

Své postavení nejlepší české amatérské golfistky ve světovém žebříčku potvrdila Tereza Melecká, která si v úterý připsala své už třetí univerzitní vítězství. Na UNCW River Landing Classic se o první místo podělila po třech kolech s Phu Khine, když obě hráčky došly v paru. Vedení po dvou kolech neudržela další Češka Kateřina Dolečková.

Jak Melecká ukončila rok 2019, tak vstupuje do toho nového. Loni se rozloučila se semestrem také děleným vítězstvím na Las Vegas Collegiate Showdown, nyní triumfuje už ve svém druhém turnaji v roce 2020.

Znamená to, že má na svém kontě dvě vítězství ze svých posledních tří startů a dá se očekávat, že si výrazně polepší ve světovém amatérském žebříčku, ve kterém jí aktuálně patří 57. příčka a je nejlepší Češkou.

Na UNCW River Landing Classic byla Melecká po dvou kolech, která obě došla v paru, ránu za prvním místem. A díky třetímu zahranému paru v řadě si nakonec ve finále o příčku polepšila a slaví vítězství.

V úterý si pro něj hráčka East Tennessee State University došla díky dvěma birdie, stejnému počtu bogey a 14 parům. Hvězda Bucks se tak udržela v paru i celkově, což tentokrát na titul stačilo.

Vedoucí hráčky po dvou kolech, kterými byly Sarah Kahn a Kateřina Dolečková z Boston University, finálové kolo nezvládly a pohoršily si o čtyři, respektive pět ran. Dolečková skončila se skóre +4 dělená sedmá.

Konečné výsledky individuálního turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení