S Bay Hill se nejlépe vyrovnal Hatton, má první titul z USA

Tyrrell Hatton

Byl to opět boj, místo festivalu birdie, golfoví fanoušci si ale i tak letošní turnaj Arnold Palmer Invitational užívalo do samého konce. Na rozdíl od hráčů, kteří si často připadali v nerovné bitvě s hřištěm v Bay Hill bezradní. Několikrát i Tyrrall Hatton, nový šampion PGA Tour.

Hatton šel do finálového kola s náskokem dvou ran, po úvodních dvou chybách, ze kterých pramenily bogey na jedničce a šestce, se mu však pronásledovatelé přiblížili. Angličan ale nezazmatkoval.

Dvěma berdíky v řadě na jamkách 7 a 8 se znovu dostal do pohody, která však netrvala dlouho. Double bogey na jedenáctce bylo další komplikací v jeho cestě za prvním zámořským titulem a dával to na sobě znát.

Hatton často nedokáže kontrolovat své především negativní emoce a jeho rozladění bylo znát. Jenže rány ztráceli i ostatní hráči, a tak se stále držel v čele leaderboardu. A na prvním místě se udržel až do konce.

Na posledních sedmi jamkách sice už hrál jen pary, v těžkých podmínkách to ale stačilo. Marc Leishman se mu sice berdíkem na 16 přiblížil na rozdíl jediné rány, ale u něho také zůstalo. Hatton po kole za +2 vyhrál s celkovým skóre -4 o ránu před Leishmanem a o dvě před Sungjae Imem.

"Bylo to zde opravdu těžké a samozřejmě, že jsem občas byl frustrován. Byl to jeden z těch dní, kdy se musíte držet, ale zůstat trpělivý je pro mě jedna z nejtěžších věcí," přiznal 28letý rodák High Wycombe.

Přesto si svými emocemi nenechal pokazit jeden z vrcholů své dosavadní kariéry: "Už včera jsem řekl, že nejtěžší pro mě je ukočírovat sám sebe. Ale myslím, že v tomto týdnu jsem to na hřišti docela zvládnul."

Díky tomu si oblékl rudý zapínací svetr, který odkazuje k oblíbenému outfitu legendárního Arnodla Palmera. Jeho turnaj chtějí tak nějak z principu vyhrát snad všichni golfisté na světě a Hatton není výjimkou.

"Je to neskutečný pocit vyhrát na tak ikonickém místě, a ještě pod jménem Arnieho," nezastírá Hatton, který se posunul na 14. místo ve FedEx Cupu. "Snad ještě zatlačím a budu dál stoupat vzhůru," dodal.

Další povedený turnaj za sebou má nejlepší hráč světa Rory McIlroy. Přesto, že se mu od pátku nedařilo, si připsal další umístění v TOP 5, kterých má celosvětově na svém kontě sedm v řadě. Od roku 2000 se něco podobného povedlo pouze jemu a Tigeru Woodsovi. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení