Koepka chce hrát s nejlepšími. Za peníze z PGL by koupil letadlo

Brooks Koepka

Také Brooks Koepka se vyjádřil k chystané Premier Golf League, která se saúdskými petrodolary v zádech deklaruje své ambice ulovit nejlepší hráče světa. Pro jednoho z nejúspěšnějších hráčů posledních let to ale není otázka peněz, kde bude v budoucnu hrát.

Pro Koepku prý peníze nejsou motivačním faktorem, aby přerušil svou kariéru na PGA Tour a vydal se vstříc dobrodružství v nové globální lize.

"Budu hrát tam, kde budou hrát nejlepší hráči," řekl ve středu po Pro-Amu před turnajem The Honda Classic, kde ho bookmakeři staví do role jednoho z hlavních favoritů. "Chci hrát proti nejlepším. Myslím, že každý chce hrát proti nejlepším. Ať už to bude kdekoliv," sdělil.

Velké množství peněz, které Premier Golf League hráčům nabízí, prý jeho rozhodnutí nijak neovlivňuje.

"Nemůžu mluvit za všechny, ale mně na penězích nezáleží. Není to něco důležitého. Prostě chci být šťastný a jen peníze mi radost neudělají. Chci jen hrát golf a zároveň ho chci hrát proti těm nejlepším," zopakoval.

Koepka uvedl, že to, co pro něj udělala PGA Tour, nebere jako samozřejmost. "Máme z ní spoustu dobrých věcí. Tour k nám byla neuvěřitelná, když vidím, kam se věci v posledních letech posunuly. Potřebujeme vědět, kam věci směřují. Všechno je tak velmi rychlé a velmi čerstvé," řekl před turnajem nedaleko svého bydliště.

Jak by však Koepka reagoval, pokud by z něj PGL udělala jednoho z šéfů deklarovaných týmů a nabídla mu obrovskou sumu peněz?

"Vím, že to napíšete špatně, ale je mi jedno, jestli mi dá někdo zítra 200 milionů dolarů," odpověděl na položenou otázku.

"Můj život to nezmění. Co z toho budu mít? Už teď mám tolik, že bych mohl rovnou odejít do důchodu, ale nechci. Chci jen hrát golf," řekl Koepka který si jen na PGA Tour vydělal v kariéře 30 374 893 dolarů, v přepočtu tedy více než 700 milionů korun jen na odměnách.

"Nic to nezmění. Možná jediné, co bych si koupil, by bylo letadlo. Jinak nevidím nic, co by změnilo můj život," pravil Koepka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení