Koepka si zahrál kolo s Trumpem. V golfu si nechce dělat přátele

Brooks Koepka

Brooks Koepka se nedávno ocitl v péči prestižního lifestylového magazínu GQ, kde se ve fotografické části ocitl i v roli modela a v té textové se pak jako vždy velmi otevřeně dotkl široké škály témat. Prozradil také, že si se svým bratrem a otcem zahráli foursome s prezidentem Donaldem Trumpem.

"Užili jsme si to na plné pecky. Bylo skvělé tam mít rodinu, tátu a bratra. Kdykoliv je to s prezidentem, je to paráda. Je mi jedno, co si kdo myslí o politice, je to prezident USA. Je to čest, že si se mnou vůbec chtěl zahrát," řekl Koepka v rozhovoru o rundě v Trumpově klubu ve West Palm Beach na Floridě.

Prozradil, že se setkal už se čtyřmi z pěti žijících presidentů Spojených států a že společný čas strávený s Trumpovým předchůdcem Barrackem Obamou ve floridském golfovém klubu byl jedním z jeho "pěti nejdůležitějších momentů v životě".

"Vážím si toho úřadu a je mi jedno, kdo v něm sedí. Pořád je to nejspíš ten nejmocnější člověk na světě a to si zaslouží respekt. Proto nerozumím těm (sportovním) týmům, které nechodí do bílého domu," povídal Koepka.

"Když vidím staršího člověka, povím: ´Ano, pane.´ Nemělo by to být: ´Nazdar Jacku, jak je?´ Sluší se říct: ´Dobrý den, pane Nicklausi, jak se máte? Je to o respektu," vyprávěl Koepka pro GQ.

Mluvil také o tom, že si v golfu nepotřebuje dělat přátele a zmínil i svůj status outsidera, který má mezi svými kolegy profesionály. Není to prý ale nic, co by mu vadilo. "Možná to vyzní špatně, ale svých přátel už mám dost a nepotřebuju si dělat další," prohlásil.

"Jen proto, že spolu pracujeme, neznamená, že jsme kamarádi. Těch mám dost a nejsou ani tak moc zapojeni v golfu. A pokud ano, tak jen proto, že mě sledují. Rád se s nimi dostávám mimo golfové prostředí."

Čtyřnásobný major šampion také uvedl, že si v telefonu neukládá čísla na nejlepší světové hráče. "Já prostě nechci být tak blízko komukoliv, s kým soupeřím. Nemám telefon na Roryho a strašně dlouho jsem neměl číslo ani na Tigera," řekl Koepka.

"Pogratuluji jim, když vyhraju. Mám za ně radost, ale pořád jsem soutěživý a štve mě to. Říkám si: ´Člověče, tam jsem měl být já.´ Víte, vždyť jsem zrovna prohrál," vysvětloval Koepka své důvody, proč radši bere kolegy na Tour jako konkurenci.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení