Kdo vyvede novou ligu ze stínu? Čeká se na hvězdného zběha

Phil Mickelson

Po odmítnutí Roryho McIlroye účastnit se v budoucnu Premier Golf League (PGL), která však hráčům slibuje pohádkové výdělky, se nyní čeká, jak se k možnosti hrát soutěž, která má být konkurence PGA Tour, postaví další z největších hvězd. Na tom podle zámořských komentátorů stojí a padá celý projekt.

Tiger Woods, Phil Mickelson, Brooks Koepka, Justin Thomas, Dustin Johnson, nebo i trápící se Jordan Spieth, to jsou jména z okruhu hráčů, o která se teď jedná. Pokud PGL nikoho z nich neuloví, bude to mít s rozjezdem svého projektu hodně složité nehledě na to, kolika penězi cinká v měšci.

"Když rodící se, ale stále tajemná, liga nezareaguje na odůvodněné odmítnutí McIlroye rekrutováním aspoň jedné z těchto mega hvězd, můžeme na její počáteční plány položit náhrobek," prohlásil komentátor Randall Mell na GolfChannel.com.

"Liga bude bezmocná, stejně jako bez tváře, aniž by alespoň jeden z těchto chlapců nezahájil hromadný úprk svým souhlasem, stejně jako to v opačném případě udělal tak výmluvně McIlroy v pondělí v Mexiku, když odmítl veškeré odpadlické plány," napsal Mell.

McIlroy tak zasadil nové soutěži první citelnou ránu. Vše může být ale ještě jinak, pokud se někdo z dalších velkých jmen nechá nalákat. Pak se dá čekat, že to zviklá i další přeběhlíky.

Rory McIlroy (Foto: GettyImages)

Skupina investorů, která za PGL stojí, se ale zatím veřejně neodhalila. I když golfový svět má tušení hraničící s jistotou, kdo za projektem stojí, a musí to vědět i hráči, kteří už byli kontaktováni, je tohle trochu problém.

"Vypadá to přinejmenším záhadně, když investoři nechtějí vystoupit ze stínu a přijmout za své návrhy oficiální zodpovědnost. Neochota lidí v pozadí se odhalit a identifikovat se se svou ideou je nezvyklá," uvedl Mell.

Důvodem prý může být, že vedení soutěže se představí společně s první oznámenou hvězdou, ze které učiní tvář ligy. Nebo, a to je podle komentátora Golf Channelu pravděpodobnější, se čeká na to, až se oznámí dokonce celá první vlna přeběhlíků.

"To by mohlo znamenat, že jedna z výše zmíněných hvězd už verbuje ostatní," vyslovil Mell zajímavou domněnku.

Sílu peněz pocházejících nejspíš ze Saudské Arábie nelze podceňovat a i sám Tiger Woods se nechal slyšet, že takový projekt dříve či později musel přijít.

A Phil Mickelson si dokonce na Saudi International zahrál Pro-Am s lidmi, o kterých se předpokládá, že za Premier Golf League stojí. A pak mluvil přinejmenším vstřícně. S blížící se padesátkou by dávalo smysl, a některé indicie to naznačují, pokud by právě on byl tím prvním hvězdným rekrutem. Ale počkejme si.

Phil Mickelson během Pro-Amu na Saudi International (Foto: GettyImages)

Na druhou stranu on i ostatní zmínění hráči mají nejen sílu na to čelit McIlroyovu jasnému odmítnutí, mají také důvěryhodnost, kterou nový projekt potřebuje momentálně ze všeho nejvíc, protože peníze už má.

Za všechny vyčkávající hráče to vystihl Charley Hoffman, který se těší také široké důvěře ostatních, protože hráči si ho tento týden zvolili do čela své Hráčské poradní rady PGA Tour pro rok 2020.

"Myslím, že je fascinující, že je ještě nějaká další skupina lidí ochotná vyhodit balík peněz a zaručit nám velké výdělky, a zároveň přimět některé z nejlepších hráčů světa, aby se k nim přidali. Jen si osobně nemyslím, že existuje nějaká trvalá udržitelnost nebo jiná síla, která by to poháněla," uvedl.

"Zatím jsem do toho nepronikl dost hluboko, abych viděl, jestli existuje. Nejsem si jistý, jestli chci být ovládán saúdskými penězi, ale pokud někdo nabízí peníze, které změní život, musím se na to koukat nezávisle. Protože mi nikdo nezaručí, že budu mít kartu na PGA Tour ještě za tři čtyři roky," vystihl Hoffman myšlení většiny hráčů.

"Jako sportovec říkám, že všechny zaručené peníze jsou zajímavé, ale vyrostl jsem při hraní této hry,“ která vám nic nedá zadarmo. Každou penny jsem si musel vydělat. A myslím, že to mnoho golfových fanoušků přitahuje a užívají si to," dodal Hoffman.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení