Nepočítejte se mnou, vzkázal McIlroy nové golfové sérii

Rory McIlroy

O nové golfové sérii Premier Golf League se toho veřejně ještě příliš neví, přesto se zdá, že jednu velkou rybu golfového světa nejspíše neuloví. A není jí nikdo jiný než momentálně první hráč světa Rory McIlroy, který organizátorům z Mexika vzkázal, ať s ním nepočítají.

Ještě v Torrey Pines mluvil McIlroy neurčitě s tím, že si potřebuje o novém ambiciózním golfovém projektu zjistit více informací. O měsíc později už má ale podle všeho jasno, se svou účastí v Premier Golf League nepočítá.

"Čím více o tom přemýšlím, tím více se mi to nelíbí. Jednou z cenných věcí, kterou jako profesionální golfista ve své pozici mám, je fakt, že mám volnost ve všem, co dělám," začal McIlroy během tiskové konference před akcí WGC-Mexico Championship svou úvahu nad celým tématem.

A hned přidal velmi aktuální příklad, když pět hráčů z TOP 20 světového žebříčku se prestižního turnaje neúčastní: "Můžu si vybírat. A tohle je skvělý příklad. Někteří kluci se v tomto týdnu rozhodli do Mexika nejet."

"Pokud se ale rozhodnete hrát tu novou golfovou ligu, nebudete mít tyto možnosti volby. Četl jsem, že když se rozhodnete vzít ty peníze, mohou vám říci, co máte dělat. Když je ale nevezmete, nic vám nařizovat nemohou. A o to mi myslím jde. Nikdy jsem nebyl z těch, kterým má někdo říkat, co mají dělat," dodal jasně McIlroy.

Jeho volnost a svoboda v rozhodování je něco, čeho se není ochotný vzdát za žádnou cenu: "Líbí se mi, že mám nad svou kariérou volnost, a mám pocit, že bych se toho musel vzdát, kdybych se rozhodl hrát v této lize."

"Za mě tedy mohu říci, že jsem ze hry. Má pozice je taková, že jsem proti tomu alespoň do doby, než přijde den, kdy bych proti tomu být nemusel. Pokud všichni ostatní půjdou, možná nebudu mít na vybranou, ale v tuto chvíli se mi nelíbí, co navrhují," uzavřel McIlroy ožehavé téma.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení