Bez šance. Matuš skončil v JAR opět mezi poraženými

Stanislav Matuš

Tři turnaje, tři minuté cuty. S takovou bilancí odjíždí Stanislav Matuš z úvodní štace letošní sezony Challenge Tour, která se konala celá v Jihoafrické republice. Spravit náladu si bude moci až začátkem května, kdy se koná další turnaj, A to na pražské Zbraslavi.

Je jasné, že do startu Prague Golf Challenge, která je na programu od 7. do 10. května, má český profesionál na čem pracovat. Během tří týdnů v JAR byla totiž jeho hra velmi nevyrovnaná.

Na úvodních dvou turnajích to bylo vždy jedno kolo těsně pod par a druhé výrazně do plusu. Na třetí akci, která se hrála na třech hřištích formátem Pro-Am, pak nepokořil par ani jednou.

První kolo na hřišti The Links obešel za 76 ran (+3), druhé na hřišti Montagu za 73 ran (+1) a sobotní třetí na osmnáctce Outeniqua za 78 ran (+6). S celkovým skóre +10 zaostal za hranicí cutu o 17 ran.

V sobotu sice začal Matuš berdíkem na dvojce, poté ale přišlo pět bogey (4, 6, 12, 14 a 15) a jeden tripláč na třináctce. Závěrečné birdie na sedmnáctce bylo pro Čecha už pouhou labutí písní.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení