Jessica Korda vám poradí, jak vyzrát na trajektorii rány

Jessica Korda

Do míčku už umíte praštit, ale pořád tomu něco chybí? Chcete-li svou herní úroveň posunout o stupínek výš, měli byste se zaměřit na tvarování ran. Jakmile holí dokážete ovládat trajektorii letu míče, vytvoříte si víc šancí na birdie. Něco málo se můžete naučit od hvězdy LPGA Jessicy Kordy, která vám poradí, jak držet míč nízko a jak ho naopak poslat vzhůru do nebes.

Tajemství, proč Tiger Woods vyhrál loni Masters, tkví v tvarování ran. Woods se nechal slyšet, že dokázal kroutit let míče přesně, jak potřeboval. Úderům věřil, a proto si vytvářel spoustu šancí ke skórování.

Ti nejlepší hráči světa nejsou nejlepší jen proto, že jsou skvělí na greenech a mají krátkou hru vypilovanou k dokonalosti.

Umějí téměř každou holí vyprodukovat několik druhů ran. Od nízkých úderů po extrémně vysoké, zleva doprava, zprava doleva.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@thejessicakorda walks you through how she hits her three basic shot-shapes 

Příspěvek sdílený GOLF.com // GOLF Magazine (@golf_com),

Tvarování úderů je jednou z nejsilnějších stránek Jessicy Kordy. Díky tomu, že má naprostou kontrolu nad míčem, je už pátým rokem v řadě v top 25 ve statistice zasahování greenů v regulaci na LPGA.

Američanka s českými kořeny se pro server Golf.com podělila o jednoduché rady, díky nimž můžete i vy začít hrát lepší golf.

Nízká rána

Mějte užší postoj, nohy si dejte blíž k sobě a míček v postoji blíž zadní noze (u praváka pravá noha, u leváka levá). Snažte se během švihu omezit činnost zápěstí a zkrátit došvih.

"Přirozeně zápěstí trochu zalomíte. Ale není to nic na sílu," tvrdí Korda.

Tip: Tento typ úderu se hodí na pozice jamky v zadní části greenu, kdy necháte míček dopadnout na začátek greenu, a díky zamezení zpětné rotace se míček může přiblížit jamce.

Tip 2: Dále je tato rána účinná ve hře proti silnému větru. Čím výš míček necháte vzlétnout, tím silněji ho bude vítr tlačit zpět k zemi. Hrajte proto míček nízko, tzv. pod vítr.

Středně vysoká rána

Mějte o něco širší postoj, než u nízké rány. Soustřeďte se na plné odtažení hole v nápřahu a po kontaktu hole s míčem nezvedejte hůl příliš vysoko.

Vysoká rána

Dejte si nohy dál od sebe, mějte široký postoj. Míček v postoji je blíž přední noze (u praváka levá noha, u leváka pravá). Mějte plný nápřah a ruce v došvihu mějte hodně vysoko.

Tip: Tuto ránu využijete, když chcete míček dostat blízko jamce, která je navrtaná na začátku greenu často za překážkou (bunkerem, vodou). Míček necháte dopadat za jamku, a díky vysoké zpětné rotaci se přiblíží jamce.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení