Bude Mickelson první tváří nové lukrativní golfové série?

Phil Mickelson

Není podle všeho náhodou, že informace o nové chystané lukrativní golfové sérii Premier Golf League vyšly najevo jen týden před druhým ročníkem turnaj Saudi International. Šéf PGA Tour Jay Monahan sám naznačil, že se jedná od "Saúdský zájem" a středeční Pro-Am turnaje European Tour to potvrdil. A byl u toho Phil Mickelson.

Lefty si totiž podle informací The Scotsman zahrál Pro-Am s třemi klíčovými osobami, které za Premier Golf League stojí. Jednalo se o Majeda Al-Sorouriho, CEO Saúdské golfové federace, Colina Nevilla z The Raine Group a Andrewa Gardinera, ředitele Barclays Capital.

"Bylo fascinující s nimi mluvit, ptát se jich na různé otázky a poznat jejich plány. Zjistit, kde a proč začali a co je za pozadím. Bylo to velmi zajímavé," řekl posléze novinářům Mickelson, který už dříve přiznal, že je dosavadními informacemi o novém projektu "ohromený".

Nyní je podle všeho ještě více: "Neměl jsem šanci si ještě všechno přebrat dohromady a zamyslet se nad tím, co řeknu veřejně. Myslím, že šance strávit s nimi nějaký čas pro mě byla hlavně informativním dnem."

Nová golfová série by ráda spatřila světlo světa v roce 2022 nebo o rok později. Má nabídnout po celém světě 18 turnajů, na každém by pak 48 hráčů bojovalo o 10 milionů dolarů. Je však otázkou, kdo ji bude hrát.

Zdá se zřejmé, že si hráči budou muset vybrat, zda hrát na tradičních okruzích PGA Tour a European Tour, nebo na nové Premier Golf League. Jay Monahan přitom v dopise hráčům PGA Tour jasně napsal: "Naši členové si budou muset vybrat, zda budou pokračovat coby členové PGA Tour, nebo budou hrát novou sérii."

Je přitom otázku, jak na tom brzy 50letý Mickelson za dva nebo tři roky bude. V posledních dvou letech sice vyhrál dva velké turnaje, ale z dlouhodobého hlediska začíná na ty nejlepší ztrácet.

Pro novou golfovou sérii by však byl určitě zajímavým jménem a sám Mickelson ukázal, že dokáže upřednostnit peníze před tradicí. Třeba v tomto týdnu, kdy startuje na Saudi International místo na pro něho do té doby srdečním Waste Management Phoenix Open.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení