Spiethův pád pokračuje. Poprvé od roku 2013 vypadl z TOP 50

Jordan Spieth

Golfový pád Jordana Spietha pokračuje i v roce 2020. Stále teprve 26letý Američan, který byl před několika lety považovaný za jeden z největších talentů světového golfu, poprvé od roku 2013 vypadl ze světové padesátky.

Texasan odehrál minulý týden na Farmers Insurance Open svůj první turnaj v roce 2020. Za dělené 55. místo po finálovém kole za 74 ran nedostal žádné body do žebříčku. V následném vydání tak spadl na 51. místo.

"V širší perspektivě mám dobré nastavení mysli, které by mi mělo pomoci vybudovat si určitou trpělivost, abych znovu dostal mou hru tam, kde ji chci mít," řekl před Farmers, které potvrdilo, že trpělivost je v jeho případě na místě.

Mimo TOP 50 spadl Spieth poprvé od Wyndham Championship 2013, kde jako nováček PGA Tour prohrál v play off s Patrickem Reedem.

Vítěz jedenácti turnajů PGA Tour včetně tří majorů strávil svého času celkem 26 týdnů na postu světové jedničky. Ještě loni držel 20. místo. Od Masters 2018 však skončil na turnajích jen jednou v TOP 5, a to loni na PGA Championship, a umístěních v TOP 10 má jako šafránu.

Tento týden startuje Spieth na Waste Management Phoenix Open a potřebuje zahrát výsledek, který ho vrátí spět do světové padesátky. Jinak mu hrozí, že se nekvalifikuje na turnaj WGC-Mexico Championship.

Posledním turnajem a zároveň posledním majorem, který Spieth vyhrál, bylo The Open v Royal Birkdale v roce 2017.

Vítěz Farmers Marc Leishman se v žebříčku posunul na 20. místo, zatímco další Australan a šampion Omega Dubai Desert Classic z minulého týdne Lucas Herbert se posunul z 223. na 79. místo.

Pořadí v TOP 10 zůstalo stejné, i když rozdíl mezi světovou jedničkou Brooksem Koepkou a dvojkou Rorym McIlroyem se stále zmenšuje.

Johm Rahm zůstal po druhém místě ze San Diega třetí. Za ním setrvali na svých místech Justin Thomas, Dustin Johnson, Tiger Woods, Patrick Cantlay, Justin Rose, Xander Schauffele a Tommy Fleetwood.

Nejlepším Čechem v žebříčku je stále Ondřej Lieser, který mírně klesl z 521. na 526. místo. Lieser nebude tento týden v JAR na startu nové sezóny Challenge Tour, když se odhlásil z entry listu turnaje Limpopo Championship v Euphoria Golf Clubu, kde byl v tu chvíli třetí pod čarou.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení