Mrůzek a Lieser na Pro Golf Tour v Egyptě na závěr par nepokořili

Filip Mrůzek

Zástupci českého golfu na Red Sea Ain Sokhna Classic v Egyptě si ve finálovém kole turnaje Pro Golf Tour již svá umístění nevylepšili, když oba zahráli nad par hřiště. Lépe dopadl Filip Mrůzek, který skončil na děleném 14. místě. Ondřej Lieser dohrál dělený 24.

Ve druhém turnaji nové sezóny německé profesionální série, kterou na úvod roku zvolili oba čeští profesionálové jako přípravu na své starty na Challenge Tour, skončil Mrůzek celkově alespoň v paru. Finálové kolo zahrál za 73 ran, když mu však na TOP 4 chyběly v součtu jen tři rány.

Mrůzek načal závěrečnou rundu třemi pary, než zahrál první bogey na 4. Po něm zahrál dalších šest jamek v paru, než si připsal i první birdie na 11. Na 15 a 16 zapsal dvě bogey za sebou, načež si připsal ještě birdie na 17.

Lieser šel stejně jako v pondělí své kolo z 11. jamky. Začal šesti pary, než poprvé skóroval na 17. Nevyšla mu série jamek 4 až 9, kde si sice připsal birdie na 8, ale také čtyři bogey na 4, 6, 7 a 9. Ve finále tak zapsal 74 ran (+2). Jeho celkové skóre mělo hodnotu +3.

Turnaj nejlépe vyšel dvěma Francouzům. Náskok čtyř ran před finálovým kolem přetavil ve vítězství teprve sedmnáctiletý profesionál Jean Bekirian. Nevyvedla se mu první devítka, na které zahrál k jednomu birdie také čtyři bogey, ale na druhé devítce nakonec a uhájil náskok jedné rány před Maximem Radureauem.

Mrůzek ztratil na vítěze šest ran, Lieser devět. Vyměnili si tak své pozice oproti prvnímu turnaji Pro Golf Tour, který se hrál na stejném místě minulý týden, kdy Lieser skončil na 13. a Mrůzek na děleném 26. místě.

Po úvodu sezóny v Egyptě se nyní Pro Golf Tour přesune do Maroka, kde je od února do dubna v kalendáři naplánovaných osm turnajů za sebou. I na nich se v rámci přípravy ukáže celá řada předních českých profesionálů.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení