Dějiště Ryder Cupu vykradli zloději. Co si odnesli?

Gleneagles

V roce 2014 se tu konal pro evropský tým památný Ryder Cup, když domácí porazili hosty z USA poměrem 16 ½ ku 11 ½ a získal svou třetí výhru v řadě. Loni tu Evropanky vyhrály Solheim Cup. V pátek pozdě večer se však ve skotském Gleneagles odehrála záležitost, na kterou by místní nejraději rychle zapomněli. Návštěva zlodějů.

Při jejich nájezdu bylo ukradeno golfové vybavení za tisíce liber z obchodu golfové akademie. Dva muži, kteří se tu stavili po zavírací době v pátek ve 22:25, si odvezli hole za čtyřmístnou sumu v librách od předních značek jako Callaway, TaylorMade, Ping, Mizuno a Titleist.

Záběry z kamerového systému zachytily přijíždět do proslulého golfového a hotelového resortu dva muže v malém stříbrném autě. Přijeli po silnici A823 a zabočili do ulice Station Road. Stejnou cestou pak po krádeži i odjeli pryč.

Skotská policie proto vyzývá každého, kdo by měl o pachatelích či o ukradeném zboží nějaké informace, aby jí je poskytl.

"Vyzývám kohokoliv, kdo byl v pátek mezi desátou a půl jedenáctou večer v oblasti kolem Gleneagles, aby se s námi spojil, pokud viděl nebo slyšel něco podezřelého," uvedl v prohlášení konstábl Jack Stirling.

Po silnici A823 jelo v té době hodně aut. Možná jste viděli podezřelé vozidlo nebo podezřelé lidi v něm. Pokud máte nějaké kamerové záznamy z vozu, o kterých si myslíte, že by nám mohly pomoci při pátrání, navštivte nás co nejrychleji,“ dodal Stirling.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení