DJ praštil novým driverem do hrazení. Pak začal sezónu divoce

Dustin Johnson

Déle než čtyři měsíce se Dustin Johnson neukázal na PGA Tour. Naposledy hrál na konci srpna v East Lake na Tour Championship na finálovém turnaji předchozí sezóny, a tak bylo jeho úvodní kolo na Sentry Tournament of Champions zároveň prvním v nové sezóně.

Jaké bylo? Poměrně dost divoké. Přestože DJ v prosinci reprezentoval USA v Presidents Cupu, byl jeho vstup do nové sezóny ovlivněn nerozehraností, když musel celou podzimní část nové sezóny PGA Tour vynechat kvůli rehabilitaci v září operovaného kolena.

Johnson je dvojnásobným vítězem turnaje, ale v prvním kole se podíval i do míst, která na nově přebudovaném Plantation Golf Course ještě neviděl. Minul šest fairwayí a šest greenů v regulaci a ve statistice získaných ran z týčka, ve které obvykle dominuje, byl ve čtvrtek horší než on pouze jeden hráč.

Tři Johnsonovy drivy skončily v trestné oblasti. Hodně divoká byla hlavně jeho první devítka, ve které zapsal eagle a tři birdie, ale také dvě bogey a dabláče. Na druhé přidal dvě birdie a dvě bogey.

Jenže na to, že během první rundy navštívil všechny možné oblasti hřiště, dokázal stále stlačit své skóre pod par (72 ran, -1) a pořád může myslet na svůj třetí triumf z Turnaje šampionů.

Zdá se, že jen musí obouchat ještě trochu více rzi a také se sžít s novými dřevy Taylor Made SIM, s nimiž hraje v turnajovém módu poprvé.

Ostatně svůj nový driver musel málem vyměnit už v Pro-Amu, když s ním omylem třísknul o hrazení za odpalištěm při cvičném švihu.

Soudě podle videa ale nakonec jeho nová hůl přežila náraz bez pohromy. Jen s ní bude muset být v následujících kolech trochu přesnější, což mu bude komplikovat i očekávaný vichr.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení