DeChambeau váží skoro metrák. Chce být gymnastou s dělovými drivy

Bryson DeChambeau

Ta proměna se nedala přehlédnout už na exhibici před Hero World Challenge. Bryson DeChambeau plní, co si předsevzal. Nabírá kilogramy a dře ve fitku, aby byl v příští sezóně silnější, delší na drivu. Už teď váží skoro metrák.

Američan odpaloval už v minulé sezóně daleko. S průměrnou délkou 302 yardů (276 metrů) patřil k nejdelším hráčům na PGA Tour (34. místo). S tím se ale nehodlá spokojit.

DeChambeau cítí, že cesta k titulům na velkých turnajích, vede skrze sílu, výbušnost, dlouhé drivy. Stačí se podívat na první desítku světového pořadí, v níž figurují hráči s mimořádnou délkou odpalů.

Na druhou stranu řada hráčů už upustila od masivního nabírání svalové hmoty a čas strávený v posilovnách se snaží využít efektivněji. Trénink s těžkými vahami má mnohdy negativní účinek na zdraví i golfový švih.

DeChambeau ještě před dvěma měsíci vážil lehce pod 90 kilogramů, teď se blíží stovce.

Rychlost míče u driveru už zvýšil téměř o 20 kilometrů za hodinu na 297. O 10 kilometrů pak zrychlil rychlost hlavy hole. Během tréninkového kola na Bahamách napálil několik drivů na značku 350 yardů (320 metrů).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prior weight was 195 and I'm aiming to get to 230. Currently sitting at 220 so getting close!

Příspěvek sdílený Bryson DeChambeau (@brysondechambeau),

Metry navíc ale nejsou jediným důvodem, proč DeChambeau nabírá svaly. Chce posílit záda, která si těžce poranil v dětství na trampolíně, a která dostávají během roku na turnajích hodně zabrat.

"Střed těla jsem posílil o dost víc než ostatní části. Dokonce tak, že nestíhaly ruce," řekl DeChambeau, který se v posledních týdnech zaměřil na posílení horní části těla, zvláště pak paží.

Ty posiluje například farmářskou chůzí s 30kilovými jednoručkami v každé ruce. Nebo L-sitem, který pravidelně do svého tréninku zařazují gymnasté.

"Chci být gymnastou. Nechci měnit věci ve švihu. Chci jen švihat rychleji a silověji. Ale pár turnajů bude trvat, než se s tím sžiju," dodává DeChambeau. Pomůžou mu svaly k zisku velkých titulů? Třeba prvního kariérního majoru?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení