Bojovník Matuš

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš už několikrát během své kariéry ukázal, že je bojovníkem, co se nevzdává. Hlavně díky tomu se stal prvním českým golfistou, který si historicky uhrál status na European Tour.

Jasně, karta kategorie 22 není pozvánkou do přímé splečnosti Roryho McIlroye nebo Justina Rose, ale i tak je nejen pro Matuše, ale i celý český golf neuvěřitelně důležitá. Je totiž dalším znamením, že to i v Česku jde. 

Stanislav Matuš přitom žije ve světě, ve kterém nic není zadarmo. Nenarodil se do prostředí, ve kterém by nemusel řešit peníze. On si musel vše vybojovat, vydřít. A nyní za to sklízí zasloužené ovoce.

Všichni přitom doufáme, že to nejsladší ještě teprve přijde.

První velkou bitvu v profesionálním golfu podstoupil na Pro Golf Tour, na které si po letech snažení předloni konečně uhrál vlastními silami vytouženou kartu na Challenge Tour. To byl však pouze začátek.

Další golfové tažení na sebe nenechalo dlouho čekat. Challenge Tour je první skutečně náročná nikoliv jen golfová, ale především finanční zkouška. Satelitní túry zvládnete s nadsázkou objet v autě, tady už musíte létat týden co týden prakticky po celém světě.

Matuš si status udržel, ale nové nastavení kategorií přineslo na začátku tohoto roku rozčarování. Garance startů na turnajích byla pryč, přišla další nejistota. A další golfová bitva, kterou 31letý Čech zvládl.

I s pomocí Relmostu se nastartoval na Challenge Tour k povedené sezoně, kterou korunoval úspěchem v kvalifikační škole. Ani v té se to po skvělém startu neobešlo bez krizových situací, když ve čtvrtém kole finálové fáze balancoval nad propastí, respektive minutým cutem.

Tři birdie ale Matuše poslala jako historicky prvního českého golfistu ve finálové fázi Q-School do pátého a šestého kola, což mu zajistilo posilnění pozice na Challenge Tour a hlavně nahlédnutí do nejvyšší evropské série.

V roce 2020 čekají Stanislava Matuše další těžké bitvy, na které by však měl být připravený. Má důležité zkušenosti, konečně i nějaké jistoty... A před sebou dva tři roky, během kterých musí udělat další krok.

On to ale zvládne, věřte mi. Je totiž bojovník.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení