Na Kuňce loni nedal cut, teď je Nováčkem roku European Tour

Robert MacIntyre

K velké radosti především skotských fanoušků a médií vyhrál letošní titul Nováček roku na European Tour Robert MacIntyre. 23letý rodák z Obanu tak završil skvostné úvodní dvě sezóny mezi profesionály. Ne všichni se ale nad jeho volbou shodují.

Popravdě řečeno, mnohé dokonce pobouřila. MacIntyre dosáhl v uplynulé sezóně mnoha skvělých výsledků. Jediné, co mu chybělo, bylo vítězství. A ignorovat, že Kurt Kitayama a Guido Migliozzi vyhráli ve své nováčkovské sezóně hned dvakrát? To už je na pováženou.

Jenže co naplat, anketa má jasná kritéria a vyhraje ji ten nováček, který nasbírá nejvíce bodů do Race to Dubai.

Takže třeba Španěl Pablo Larrazabal "brečel na špatném hrobě", když kritizoval, že MacIntyrovo 11. místo v celkovém pořadí bez vítězství předčilo dva triumfy Kitayamy a Migliozziho.

Nic to však nemění na tom, že Skot má za sebou parádní první sezónu na European Tour, ve které uhrál sedmkrát TOP 10, z toho tři druhá nebo dělená druhá místa. Při svém debutu na majoru také skončil na děleném šestém místě na The Open v Royal Portrush.

Z 30 startů prošel 25krát cutem. Největší šek bral za druhé místo na Made in Denmark, kde inkasoval 333 330 eur. Celkově si vydělal lehce přes 2 miliony eur (51 milionů korun).

"Původně jsem si chtěl v sezóně jen udržet kartu, ale když jsem se přiblížil vítězství na British Masters, upřelo to můj pohled směrem ke světovému golfu. Přesvědčil jsem se, že tady mohu soutěžit a evidentně mě to nastartovalo k dalším dobrým výsledkům na větších akcích," uvedl.

Kromě toho získal i titul "Absolvent roku" (Graduate of the Year), který se uděluje nejlepšímu hráči postoupivšímu v předchozím roce na European Tour z nižší Challenge Tour. V ní loni zažil Skot svou první profesionální sezónu a zdržel se tam jen rok.

Během něj zavítal i na oba české turnaje Relmostu. Na D+D REAL Czech Challenge na Kuňce neprošel cutem a na Prague Golf Challenge na Zbraslavi skončil na děleném 21. místě. Finiš sezóny Challenge Tour měl ale tak silný, že se hned po prvním roce probojoval na European Tour.

V ní se MacIntyre potřetí podíval do Česka, když na D+D REAL Czech Masters na Albatrossu skončil na děleném 23. místě. Tolik dosavadní česká stopa čerstvého Nováčka roku na European Tour.

A jaké jsou jeho další cíle? Nemalé… Už teď je MacIntyre na 66. místě nejlepším Skotem ve světovém žebříčku. "Když budu pokračovat ve zlepšení, TOP 50 a účast v Ryder Cupech nejsou nedosažitelné," řekl své ambice naplno s tím, že se cítí být stále pouze na začátku něčeho velkého.

"Už jsem útočil na TOP 50 v posledních čtyřech pěti týdnech. Nevyšlo to jen těsně, ale tahle sezóna mi otevřela dveře, například k akcím WGC. Příští rok, pokud budu pokračovat stejně, to vidím ve své hlavě jen jako otázku času. Budu mířit ke hvězdám a uvidím, jak vysoko se dostanu," dodal.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení