Spilková si zahraje o rekordní peníze. LPGA navýšila odměny

Klára Spilková

LPGA bude v příští sezóně zase o něco lepším místem na zemi. Elitní zámořský okruh, na který si opět vybojovala kartu i Klára Spilková, rozdá svým profesionálkám v roce 2020 75,1 milionu dolarů na 33 řadových a jednom týmovém turnaji.

Je to o jeden podnik a pět milionů dolarů více než v poslední sezóně, která v tomto týdnů končí na Floridě turnajem CME Group Tour Championship.

"Nemůžu být více nadšený tím, co nám přináší budoucnost i naši sponzoři," uvedl v prohlášení komisionář LPGA Mike Whan, který je potěšený tím, že celkové prize money zaznamenaly další významný nárůst.

"To to číslo je důkazem, jaké podpory se nám dostává od sponzorů a partnerů po celém světě," dodal Whan.

V novém kalendáři už nejsou turnaje Thornberry Classic ve Wisconsinu a Indy Women v Indianě, ale objevují se v něm tři nové. Dva na Floridě, kde se budou nově hrát už čtyři turnaje, a jeden v Číně, když se vrací The Blue Bay China.

Sezóna začne 16. ledna v Lake Buena Vista turnajem Diamond Resorts Tournament of Champions a vyvrcholí 22. listopadu opět v Naples.

"Pří mém druhém desetiletí na pozici komisionáře se ocitáme v nové éře LPGA. Vyrostli jsme, ale teď musíme vzkvétat. Hodně mluvíme o nové generaci a zároveň tuto generaci pozvedáme."

"Vím, že hodně fanoušků chápe, co děláme pro ženský golf v Americe, ale mohou být překvapeni, když vidí, jaký dopad má naše Tour po celém světě," uvedl Whan.

Zatímco pro letošek pozvedla výrazně prize money společnost CME Group, když zdvojnásobila odměny za finálový turnaj s 1,5 milionem pro vítězku, pro příští rok se chopili hozené rukavice další sponzoři.

KPMG Women’s PGA Championship zvedne prize money na 4,5 milionu dolarů, což je o 450 000 tisíc více než letos a o milion dolarů více, než před čtyřmi lety.

Na Dow Great Lakes Bay Invitational se bude hrát o 2,3 milionu dolarů (o 300 000 více), což je nejvíc po majorech a CME Group Tour Championship.

Kalendář příští sezóny se rozroste také o týmovku UL International Crown ve Skotsku, která se hraje jednou za dva roky a bude následovat v srpnu týden po Olympijských hrách v Tokiu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení