Matušova jízda nekončí! V rakouském St. Pölten začal za -4

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš má v posledních týdnech v Rakousku báječnou formu. Po vítězství na Pro Golf Tour v Haugschlagu a děleném třetím místě v Adamstalu rozehrál skvěle další turnaj, tentokrát na hřišti Golfclubu St. Pölten. Po prvním kole je se skóre -4 dělený dvanáctý.

Jen dvě rány přitom ztrácí na hráče na děleném třetím místě. Za vedoucím Švýcarem Nicolasem Thommenem však už zaostává o rány čtyři. S Matušovou aktuální formou ale dost možná nic neřešitelného.

Pokud se 27letý nejlépe postavený Čech ve světovém žebříčku vyvaruje ve zbytku turnaje občasných chyb, může opět pomýšlet na nejvyšší příčky.

V prvním kole se mu totiž znovu dařilo skórovat. Celkem si připsal sedm berdíků, tři na první a čtyři na druhé devítce. Bohužel ale také přišly tři bogey na jamkách 1, 8 a 14.

Těžký boj o cut čeká v neděli na Filipa Mrůzka. Ten sice po dvou birdie a stejném počtu bogey došel v paru, to však stačí jen na dělené 70. místo.

O dvě rány a 29 příček hůře než Mrůzek je na tom po úvodním dni Ladislav Ťupa a první kolo se naopak vůbec nepovedlo Adamu Rajmontovi, který je se skóre +7 u dna leaderboardu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení