Drama ve tmě zvládl Hatton, vyhrál play-off šesti hráčů

Tyrrell Hatton

Neuvěřitelné drama si připravili pro golfové fanoušky hráči na Turkish Airlines Open. O vítězi muselo rozhodnout až play-off šesti hráčů, ve kterém prokázal nejpevnější nervy Angličan Tyrrell Hatton a připsal si pohádkovou odměnu dva miliony dolarů.

Přestože to v závěru bylo v Turecku na akci Rolex Series velmi vyrovnané, vše měl v rukou Rakušan Matthias Schwab. Kdyby zahrál na poslední pětiparové jamce birdie, připsal by si ve 24 letech svůj první titul na European Tour v kariéře. A rovnou tak prestižní.

Jenže on na jamce, kde hráči spíše skórovali a často puttovali i do eaglu, pokazil druhou ránu a na birdie nedosáhl. A bylo jasné, že na hřišti The Montgomerie Maxx Royal se jen tak končit nebude...

Do play-off kromě Schwaba s Hattonem postoupili Kurt Kitayama, Benjamin Hebert, Victor Perez a Erik van Rooyen. Poslední tři skončili hned na první nadstavbové jamce, na které se Hatton udržel ve hře úspěšným chip-inem do birdie. A šlo se do druhého kola.

V něm zahráli všichni tři zbývající hráči par, na který dosáhl při třetí návštěvě osmnáctky v play-off také Američan Kitayama a vypadl, protože Schwab s Hattonem zahráli opět birdie.

Před čtvrtou jamkou rozehrávky, která už trvala dvě hodiny, muselo na hřišti vykouzlit světlo umělé osvětlení, pod kterým se hráčům tolik nedařilo. A na vítězství nakonec stačil par.

Ten zahrál po lay upu Hatton a Schwabovi zbývalo ho dorovnat z necelých dvou metrů. Míček ale pouze lízl jamku a neskončil v ní. Angličan, který nemohl o chvíli dříve uvěřit tomu, že do jamky nespadl jeho putt do birdie, mohl nečekaně začít slavit druhé vítězství na Rolex Series v kariéře.

"Nemohu uvěřit tomu, že jsem vyhrál. Byl to pro mě docela těžký rok, především s ohledem na věci, které se děly mimo hřiště. V posledním měsíci jsem však měl pocit, že jsem svou hru konečně nalezl," přiznal šťastný šampion a vítěz už čtyř turnajů European Tour.

Hattona kromě tučné odměny za vítězství nejvíce těší, že se díky triumfu za rok opět podívá do Augusty, kde se ukáže potřetí v řadě: "Nemohu se dočkat, že opět dostanu poštou pozvánku na Masters. Je to výjimečný pocit a bonus za to, že se vám daří."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení