Amerika Reeda potřebuje

Patrick Reed a Tiger Woods

Po posledním Ryder Cupu jste mohli mít dojem, že pokud si Patrick Reed kdykoliv příště neuhraje místo v americkém týmu pro jakékoliv klání svými výsledky, nemá šanci se do něho dostat. Hned první příklad dokázal, že tomu tak rozhodně není.

Po další americké rydercupové blamáží ve Francii se loni nejvíce řešily půtky v americkém týmu. V jedné z nich byl v hlavní roli Patrick Reed, který nelibě nesl oddělení od Jordana Spietha.

Někdy už to bylo opravdu bizarní, především ve chvíli, kdy se do situace vložila Reedova manželka Justine. Čas ale bolístky zahojil a Reed se prý hráčům v SMSce za své chování omluvil.

A nyní se po roce opět sejde s většinou z nich v šatně.

Tiger Woods mu totiž udělil jednu ze svých čtyř divokých karet pro letošní Presidents Cup, který se bude hrát v polovině prosince v Austrálii.

Do Melbourne tak opět dorazí s americkým týmem nejen jeho kapitán Woods, ale i Kapitán Amerika, jak se Reedovi přezdívá. Kontroverze po posledním Ryder Cupu na tom přitom nic nezměnila.

Reed po matném výkonu a výsledcích z Le Golf National, kde se mu nedařilo především ve čtyřhrách po boku Woodse, bude mít opět šanci ukázat, že se pro podobné golfové bitvy narodil.

Právě to je podle všeho hlavní důvod, proč na něho Tiger ve čtvrtek ukázal. V týmu totiž potřebujete mít nejen skvělé hráče a báječné parťáky, ale také někoho, kdo se dostane soupeři pod kůži.

A to umí Patrick Reed, podobně jako třeba na evropské straně Ian Poulter, znamenitě. Pumpovat své fanoušky a tišit příznivce soupeře, přilévat olej do ohně a přitápět pod kotlem, to vše si Reed prostě užívá.

Fakt, že i přes dusno po posledním Ryder Cupu je nyní opět v týmu, pak také dokazuje, že ne vždy jde všechno tak horké, jak se napíše v médiích.

Woods mohl sáhnout po Rickiem Fowlerovi, který v americké kvalifikaci skončil na 11. místě ještě o příčku před Reedem, mezi hráči má více skutečných kamarádů a fanoušci ho po celém světě milují.

Místo toho ale sáhl po Reedovi. To mluví za vše. 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení