Melecká slaví druhý univerzitní titul, díky skvělému finiši

Tereza Melecká

Jedna z nejlepších českých amatérských golfistek si připsala svůj druhý univerzitní titul. Díky skvělému závěru zvítězila na Las Vegas Collegiate Showdown, když se o první místo podělila s Elinou Saksovou. Obě skončily na skóre -4 a vyhrály o šest ran.

Melecká, která si své první zámořské vítězství připsala ve své nováčkovské sezoně na Johnie Imes Invitational, před finálovým kolem ztrácela na Saksovou čtyři rány. V úterním finálovém kole však ztrátu smazala!

Na hřišti v Boulder Creek Golf Clubu si připsala celkem šest birdie, včetně dvou na posledních dvou jamkách, a díky kolu za 68 ran (-4) se na poslední možnou chvíli dotáhla na alespoň dělené první místo.

A jelikož na univerzitních turnajích se často nehraje play-off, mohla se po posledním puttu radovat z vítězství, kterým hráčka East Tennessee State University parádně zakončila podzimní sezonu.

"Mým cílem je vyhrát každý turnaj a jsem nadšen z toho, že se mi to dnes povedlo," řekla Melecká pro web univerzitního golfového týmu. "Skutečně jsem si toto hřiště užívala. První dva dny bylo kvůli počasí trochu těžší, dnes ale vítr trochu ustal a byla šance hrát nižší skóre," dodala.

"Je to příjemný pocit, zakončit podzimní sezonu vítězstvím a já doufám, že si to přenesu do jarní sezony, která začne v únoru," dodala golfistka reprezentující tým Buccaneers a aktuálně 124. amatérka světa.

S jejím výsledkem a hlavně výkonem byla spokojená i hlavní koučka týmu Stefanie Shelton: "Je to skvělý způsob, jak zakončit podzimní sezonu. ... Tereza hrála v tomto semestru svůj zatím nejlepší golf. Je na ni spoleh a dnes ukázala, jak silnou hráčkou je. Jsem pyšná na celý náš tým."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení