Willett zkazil, co se dalo. Titul z Wentworthu se mu vzdálil

Danny Willett

Propadák. Takové bylo třetí kolo golfového BMW PGA Championship v podání Dannyho Willetta. Anglický vítěz Masters ve Wentworthu zkolaboval. Zahrál celkem pět bogey, spadl na -6 a opustil vedoucí příčky. Dopředu se naopak dostal Lee Westwood, který se před závěrečným kolem dělí o druhé místo.

Přitom zpočátku to vypadalo, že Willett prožije další pohodový den. Na pětce se uvedl birdie a s -11 neohroženě kraloval průběžnému pořadí. Jenže na konci první devítky se příjemná procházka po hřišti začala měnit v horoucí peklo.

Devítka bogey, desítka bogey a jedentácka to samé.

Willett rázem spadl na -8 a přišel o vedení. Na první pozici se kvůli chybám soupeřů ještě vrátil, jenže jako by snad o trofej z Wentworthu ani nestál. Okamžitě začal znovu kazit. Bogey zahrál na šestnáctce i na sedmnáctce a zase se propadl pořadím.

S -6 spadl až na dělené páté místo, na vedoucího Australana Scotta Henda ztrácí už tři rány.

Ten šel spolu s Willettem v posledním flightu a jen dokresloval trápení vedoucího dua. Také on dokončil sobotu nad parem hřiště. Průběžné první místo mu zajistil až senzační eagle na závěrečné jamce.

"Snažil jsem se to zahrát kamkoli na green, abych si připravil 2-putt na birdie. Bylo to velmi šťastné," jásal.

Uspěl i domácí Lee Westwood. Zahrál 68 (-4) a skočil na průběžnou třetí příčku, jen dvě rány za lídra. "Neudělal jsem mnoho chyb, žádné bogey. Myslím, že jsem celý den hrál velice solidně," komentoval Westwood. Mezi ním a Hendem je ještě Angličan Tyler Hatton, jenž zaznamenal nejlepší dnešní výkon (-6).

Průběžné pořadí turnaje si můžete prohlédnout zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení