Rory McIlroy bude v Tokiu olympionikem, reprezentovat bude Irsko

Rory McIlroy

Rory McIlroy už dříve prohlásil, že si nejspíše druhou šanci na účast na olympijských hrách jako sportovec ujít nenechá. A ve středu to definitivně potvrdil. Stalo se tak přitom v Japonsku, kde se olympiáda v příštím roce uskuteční. A druhý hráč světa u toho nebude chybět.

V roce 2016 patřil McIlroy mezi tu část golfistů, která si obnovenou premiéru jejich sportu pod pěti kruhy nechala v brazilském Rio de Janeiru ujít. O čtyři roky později už ale podle všeho takovou chybu neudělá.

"Jsem nadšený, že si zahraju na olympiádě a že budu sám sebe moci nazývat olympionikem," řekl McIlroy ve středu Golf Channelu před svým startem na premiérovém ročníku ZOZO Championship.

A poznává tak, jak srdeční nejen golfoví fanoušci dokážou Japonci být: "Přijít do takto poblázněné země, jako je Japonsko, pomáhá. Je tu skvělá atmosféra a být tu tento týden a vidět to nadšení... Už se nemohu dočkat, až se sem v příštím roce vrátím a budu hrát na olympiádě."

Dlouho přitom nebylo jasné, koho bude případně reprezentovat. Nárok startovat má totiž jak za Velkou Británii, jejíž součástí je jeho rodné Severní Irsko, tak za samostatné Irsko. Rozhodl se pro druhou možnost.

Podle všeho tak vytvoří silné duo se Shanem Lowrym, i když přímo v Tokiu bude hrát každý za sebe. Irové však díky nim budou velkými kandidáty minimálně na zisk golfových medailí. A i zlato bude reálné.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení