VIDEO: Neúcta? Švéd to schytal za ničení odpaliště v St. Andrews

Joakim Lagergren

Joakim Lagergren bezpochyby miluje Alfred Dunhill Links Championship. 27letý Švéd skončil v neděli na Old Course v St. Andrews na děleném třetím místě a v posledních pěti letech tu neskončil čtyřikrát horší než dělený dvanáctý. Otázka je, jestli Lagergrena milují stejně i místní greenkeepeři.

Spíše než o jeho působivém golfu, který po čtyři dny předváděl kromě St. Andrews také v Carnoustie a Kingsbarns, se nyní mluví o tom, co předváděl v neděli na sedmém odpališti na Old Course.

Jasně je to zdokumentováno ve videu, které koluje po Twitteru. Lagergren na něm buší dřevem do odpaliště, aby v něm udělal díru, načež její vyzdvižený okraj použije jako provizorní týčko.

Jak asi čekáte, Švéd to na Twitteru následně pěkně schytal od rozhořčených fanoušků. Ti mu vyčítají, že nerespektuje práci greenkeeperů, kteří tvrdě pracují, aby byla odpaliště v perfektním stavu.

Je však potřeba říct, že Lagergren není jediný, který tímto způsobem týčkuje a odpaluje míčky. Laura Davis a mnozí další to prý dělají stejně.

Co myslíte vy, je to podle vás neúcta ke greenkeeperům?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení