Cinkova manželka bojuje s rakovinou. Pomohl i Mickelson

Stewart Cink

Před měsícem se jim z ničeho nic změnil život. Stewart Cink společně se svou ženou Lisou koncem dubna zjistili, že jim zatarasila cestu ke spokojenosti rakovina prsu. Oni se ale rozhodli bojovat a o pomoc poprosili i Phila a Amy Mickelsonovi, kteří si stejným peklem prošli v roce 2009. Právě jim zavolali ihned poté, co se o diagnóze dozvěděli.

"Amy nás skutečně dostala do kontaktu s lidmi z M.D. Anderson. Asi si dokážete představit, jak narváno tam mají. Když se ale oháníte jmény, jako je Amy a Phil Mickelsonovi, jde to. Ve čtvrtek to vše vypuklo a už v pondělí jsme měli schůzku s těmi nejlepšími lidmi v oboru," vylíčil události ze začátku května Cink během turnaje v Colonialu.

Ten byl v tomto týdnu prvním, kterého se od diagnózy své Lisy zúčastnil. I kvůli tomu, že Lisa už byla na konci prvního třítýdenního cyklu chemoterapie a udělalo se jí lépe. Svému manželovi tak řekla, ať si jde zahrát nějaký ten golf.

Cink tak vyrazil na Dean & DeLuca Invitational, po kolech za 72 a 75 ale se skóre +7 neprošel cutem. Sám však přiznává, že momentálně nemá příliš myšlenky na golf a neví, jak to s jeho golfem v nejbližší době bude. Chce být především na blízku Lise.

Zatím ještě úplně nevyloučil svou účast na Memorialu v příštím týdnu, rozhodnutí podle všeho opět nechá na poslední chvíli: "Jsem přihlášený na hodně nadcházejících turnajů. Zatím ale nevím, jestli jich odehraji hodně, nebo třeba žádný."

Sám totiž přiznává, že se mu nedaří oprostit od myšlenek na svou ženu. "Myslím, že se nestalo, abych na ní na každé jamce nemyslel alespoň desetkrát," řekl po prvním kole šampion British Open z roku 2009. I proto je otázkou, zda se pustí do dalších turnajů.

Anebo jestli bude doma. I v těžkých chvílích se mu totiž daří alespoň trochu rozjasňovat atmosféru. Jako když třeba v úvodu první fáze chemoterapie zkoušel nejnovější módní tipy pro Lisu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení