Nicklaus současné výdělky nezávidí. Je hrdý, že k nim pomohl

Jack Nicklaus

Vyhrál rekordních 18 majorů, na PGA Tour dohromady 73 turnajů. Přesto si Jack Nicklaus vydělal v kariéře na hřišti pouze 5 734 031 dolarů. Dalo by se pochopit, kdyby na výdělky dnešních hráčů žárlil, jenže k tomu má legendární Zlatý medvěd daleko.

Rory McIlroy jen za poslední turnaj sezóny vydělal 15 milionů dolarů, celkově letos 24 285 286 dolarů (přes půl miliardy korun). I když měl v Nicklausových časech dolar jinou hodnotu, přesto je to šílené srovnání.

Nyní 79letý Nicklaus však kvůli tomu není zahořklý. Jednak to nemá za potřebí, protože ze svého jména stvořil značku, která mu vydělala a stále vydělává mnohonásobně vyšší částky, než na jaké si přišel za turnajové odměny, a také proto, že je docela pyšný na to, že nebýt něj, zřejmě by dnes nejlepší profesionální golfisté planety nebyli takové hvězdy.

Nicklaus si užívá fakt, že minulou neděli bylo na Tour Championship v East Lake rozděleno mezi hráče 45 milionů dolarů, z nichž ten nejlepší, Rory McIlroy, bral 15 milionů. Zlatý medvěd je prý hrdý na to, že pomohl připravit cestu pro bohatství, které se v moderní hře hráčům nabízí.

"Před 50 lety jste hráli profesionální golf proto, abyste si vydělali na živobytí mimo hřiště. Dnes se můžete stát milionářem za týden, nebo za den. Tohle miluju!" napsal Nicklaus na sociální sítě.

"Velikáni jako Sam Snead, Ben Hogan nebo Byron Nelson položili základy. Arnold Palmer, Gary Player a já jsme pomohli se stavbou pater. Jsem velmi hrdý na současnou PGA Tour," napsal Nicklaus.

Ten prozradil, že mu nedávno přítel poslal program z PGA Championship z roku 1950, který se hrál v jeho domácím Scioto Country Clubu v Ohiu, odkud Nicklaus pochází.

Stojí v něm mimo jiné, že Jimmy Demaret vydělal v tom roce za vítězství na Masters 2 400 dolarů.

"Když si uvědomíte, o co se hraje na Tour Championship, je skvělé vidět, jak daleko od té doby PGA Tour došla," těší Nicklause.

"Když jsem v roce 1962 ve 22 letech začínal svou profesionální kariéru, mohli jste si za vítězství na řadovém turnaji přijít na 2 800 dolarů. Za vítězství na US Open jsem dostal 15 000, přestože v neděli kvůli mně prošlo branami několik tisíc diváků," poznamenal.

"Nyní dostal vítěz v East Lake nejvyšší odměnu v golfové historii a poslední 30. hráč vydělal 395 tisíc. To je pořád o 100 tisíc víc, než jsem kdykoliv vydělal v jediné sezóně!" napsal Nicklaus, jak zásadně se změnily finanční poměry na PGA Tour během uplynulých dekád.

Sám je také pořadatelem jednoho z turnajů PGA Tour Memorial Tournament na dnes již ikonickém hřišti Muirfield Village v Dublinu v Ohiu. Letos tam vítěz Patrick Cantlay bral odměnu 1 638 000 dolarů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení