Česko už má golfové publikum

Diváci Czech Masters

Na velkém úspěchu šestého ročníku D+D REAL Czech Masters měli velký podíl fanoušci. Nejen že jich do Albatross Golf Resortu dorazily v minulém týdnu každý turnajový den tisíce, ale možná definitivně prokázali, že si podobný turnaj u nás prostě zaslouží.

Golfový fanoušek byl v Česku dlouhá léta jen synonymem pro zapáleného golfistu. U něho je přitom znalost golfu a toho, jak se na hřišti nebo kolem něj chovat, samozřejmostí. Jenže takových fanoušků není mnoho, pro masivní návštěvnost je potřeba výrazněné doplnění o negolfové publikum.

A to se povedlo oslovit až turnaji, který se letos konal už pošesté ve Vysokém Újezdu. Mělo to však značné porodní bolesti, které se táhly několik let. Letošek však definitivně ukázal, že jsou minulostí.

Na Albatross, jak díky jeho poloze nedaleko Prahy, tak díky hvězdám světového formátu, začali od prvního ročníku chodit diváci golfem nepolíbení. A v okolí hřiště to během turnaje často bylo znát.

Každý druhý nevěděl, co se smí a nesmí. Hráče často rušily neztlumené mobilní telefony, lidé odcházeli od greenu, když dohrál domácí hráč, přestože na ostatní ve flightu ještě čekaly jejich putty... Bylo toho hodně.

V posledních letech se ale český golfový fanoušek lepšil. Hráči už neměli tolik důvodů si stěžovat, a to i přesto, že počet návštěvníků Albatrossu rok co rok rose. A letos poprvé překročil hranici 30 tisíc.

Historicky největší návštěva na golfovém turnaji u nás jen podtrhla to, kam se za posledních pět let český golfový fanoušek posunul.

Už ho netvoří pouze golfoví nadšenci a fajnšmekři. Na Czech Masters si našlo cestu velké množství negolfistů a výrazně vzrostl počet diváků pod 15 let. Že by to ale bylo nějak negativně znát na divácích jako celku?

Ani omylem. Nováčci se zařadili bez nejmenších obtíží, erudovaná většina jim pomáhala se na hřišti orientovat, aby si mohli český golfový zážitek roku užít na Albatrossu všichni. Jak hráči, tak jejich obdivovatelé.

Tak zase za rok! A třeba opět ještě ve větším počtu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení