Johnson poprvé bez play off, zbývá posledních 9 mohykánů

Zach Johnson

Zach Johnson si poprvé v éře FedEx Cupu nezahraje play off. Dvojnásobný major šampion zápasil se svou výkonností už od loňského listopadu, od něhož neuhrál umístění v TOP 15. Jeho sezóna tak v neděli skončila na Wyndham Championship, po kterém zůstal mimo 125 nejlepších hráčů sezóny.

V Greensboro končil Johnson kolem za 66 s celkovým skóre -8 na děleném 53. místě. Potřeboval přitom skončit nejhůře v TOP 6, aby se ze 152. místa do stopětadvacítky posunul. Místo toho si ještě o dvě místa pohoršil.

"Je to extrémní zklamání," uvedl po posledním řadovém turnaji letošní sezóny PGA Tour 43letý Johnson, který v roce 2007 vyhrál Masters a v roce 2015 The Open. "To je asi všechno, co k tomu teď můžu říct," řekl smutně.

"Nehrál jsem tolik turnajů, co obvykle. Myslím tak o tři až pět méně. Ale to jen proto, že jsem se nacházel zrovna v této sezóně. Nemá to nic společného s mojí hrou," pověděl Johnson.

Měl tím na mysli, že důvod pro volnější program nalezl také proto, že se nemusel obávat, že přijde o plnou kartu na příští sezónu. Díky vítězství na The Open před čtyřmi lety má před sebou ještě roční výjimku, která mu prý dávala trochu více svobody při volbě turnajového programu.

"Snažím se vyhrávat golfové turnaje. Nepřijel jsem sem uhrát TOP 25 nebo TOP 125 ve FedEx Cupu. Nemá cenu někam jezdit jen proto, abych se někde udržel. Chci vyhrávat, jenom se mi to nepovedlo v tomto týdnu, v tomto roce," řekl Johnson, jehož poslední z 12 vítězství na PGA Tour přišlo právě na The Open před čtyřmi lety.

Jako hlavní příčinu neúspěchu v této sezóně označil puttování. Ještě v sezónách 2016 a 2017 byl ve statistice získaných ran na greenech v TOP 25. O rok později už na 60. místě a letos na 117.

Krátce po svém vítězství na The Open, kdy byl 13. na světě, také podepsal smlouvu na vybavení s firmou PXG. Protože od té doby nevyhrál a letos se poprvé nedostal do play off, přišla na přetřes i otázka, jestli nové vybavení nemohlo jeho hru negativně ovlivnit.

"To je nesmysl. Mám nejlepší vybavení, jaké mohu mít. Tohle není téma," řekl rázně na obranu svého dodavatele, firmy, která se pohybuje v luxusním segmentu výrobců holí.

Při jeho absenci v play off tak už zůstává jen devět posledních hráčů, kteří hráli play off FedEx Cupu pokaždé od jeho zavedení v roce 2007. Jsou jimi Phil Mickelson, Matt Kuchar, Justin Rose, Adam Scott, Brandt Snedeker, Bubba Watson, Charles Howell III, Ryan Moore a Charley Hoffman.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení