Lexi si zapomněla pas. Skoro 40 hráček kvůli tomu čekalo den na své hole

Women´s British Open

Když Ian Wright dorazil v pondělí konečně do Woburn Golf Clubu, dočkal se obrovských ovací. V dějišti Women´s British Open už na něj hodiny čekalo skoro čtyřicet hráček, kterým vezl bagy z Francie. Vinou Lexi Thompsonové měl mnohahodinové zpoždění.

Mnohým hráčkám, které tak přišly o pondělní tréninkový tee time, se to pranic nelíbilo, ale to bylo tak jediné, co s tím mohly dělat. Faktem však je, že doplatily na zapomnětlivost Thompsonové, jejíž bag byl také v oné dodávce, která vybavení dovážela. Nechala si v něm totiž svůj pas.

"Nechala ho v bagu v dodávce, kterou jsem řídil. Musel jsem zastavit a počkat, než si pro něj taxíkem přijel její caddie," popsal Wright začátek svého martyria. Druhý den však kvůli tomu dorazil do Woburnu až v pět hodin odpoledne, i když byl za volantem celou noc.

Kvůli čekání se na něj totiž nabalila další zpoždění.

Z Evianu, dějiště předchozího majoru, už byl dvě hodiny pryč, když vyjel v neděli v osm večer. Náhle zazvonil telefon s informací, že do Anglie veze také pas Thompsonové. Ta to zjistila na letišti v Ženevě, za kterým byl Wright už pětačtyřicet minut.

Byl požádán, aby zastavil a počkal, než si pro něj její kedík Benji Thompson (pouhá shoda jmen) přijede. "Myslel jsem, že jsem možná i křičel. Musel jsem jet celou noc, abych se tam dostal," povídal Wright, který prý vybalil půlku dodávky, než se dostal k bagu Thompsonové.

"Ta dodávka byla narvaná až po střechu. Už by se tam nevešla ani myš," vyprávěl.

Benji Thompson pak konečně dorazil, vyzvedl si pas a vrátil se zpět na letiště. Jenže pro Wrighta to nebyl konec. S vybalováním a zabalováním dodávky ztratil celkem tři hodiny. Nestihl trajekt do Anglie, který měl zamluvený, a také se ráno zamotal do několika dopravních zácp.

Lexi Thompsonová (Foto: GettyImages)

Když konečně dorazil na parkoviště hřiště ve Woburnu, 38 hráček, kterým vezl bagy, už nemohly absolvovat tréninkové kolo.

Otevřený už byl pouze driving range a to navíc už jen dvě hodiny. Mezi hráčkami, které měly hole v dodávce, byly také Nelly Kordová, Ariya Jutanugarn, Carlotta Cigandová či Anna Nordqvistová.

"Nechápu, proč řidič vyhověl žádosti jedné hráčky, aby poškodil třetinu startovního pole," stěžovala si Ryann O’Tooleová, která také musela čekat a nestihla své tréninkové kolo. "Měl říct: ´Hej, tyhle hole musím odvézt včas do Woburnu. Pokud chceš svůj pas, nech si ho poslat z Anglie.´"

Agent Thompsonové Bobby Kreusler se pak omlouval. "Zapomenout si pas byla politováníhodná chyba. Kdyby však Lexi věděla, jaké zdržení tím způsobí, nikdy by to nežádala."

"Takové věci se prostě stávají. Teď už s tím nic nenadělám," řekla pak Thompsonová, která sama dorazila do Woburnu s jednodenním zpožděním a nestihla pondělní tréninkové kolo.

To řidič dodávky měl před sebou jen vidinu spánku. Byl šťastný, že už je konečně ve Woburnu. "Jsem strašně unavený," řekl Wright, sám známý kedík, který v roce 1988 pomohl vyhrát Sevemu Ballesterosovi The Open.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení