Tref bunker, křičel divák na Poultera. Jaká byla dohra?

Ian Poulter

Jakmile Ian Poulter stoupne na horkou americkou půdu, začnou se dít věci. Tak jako na WGC–FedEx St. Jude Invitational v Memphisu. Co se stalo? Po Angličanově druhé ráně na osmnácté jamce prvního kola jeden z neukázněných fanoušků zařval: Tref bunker. Po ostřejší výměně slov byl hříšník z areálu vykázán.

Některým fanouškům leží hrdina několika Ryder Cupů v žaludku. Už při březnovém The Players se Angličan ocitl v nepřátelské atmosféře, když mu návštěvníci turnaje nadávali. Na to hráč reagoval na Instagramu a dotyčné označil za idioty, co nezvládnou pár piv.

S nevychovanými fanoušky se dvojnásobný vítěz turnajů kategorie WGC setkal i nyní v Memphisu, kam se turnaj z prestižní série World Golf Championship přestěhoval z Akronu.

Po Angličanově druhé ráně na osmnácté jamce v úvodním kole jeden z diváků zakřičel: "Tref bunker." Značně rozzlobený Poulter si nenechal nic líbit a do provinilce se pustil. "To myslíš vážně? Zasloužíš si tady být?" odpověděl hráč a po krátké výměně názorů nechal ochrankou fanouška vyprovodit z areálu hřiště.

"Dělám to nerad, ale to si mám nechat nadávat v dnešní době?" táže se. Kolo dohrál za 66 ran (-4) a na vedoucího Jona Rahma ztrácel 4 údery.

"Chápu to, jsem Angličan, který hrál Ryder Cup za tým Evropy. A jsem si jistý, že jsem několik takových lidí rozčílil. Je to malá skupina, v níž se každý chce ukázat jako velký frajer, a vykřikuje hloupé věci. Je to zklamání," nechápe Poulter.

Podle něj k podobným událostem dochází často a jako příklad uvedl dav fanoušků doprovázející Brookse Koepku na PGA Championship.

"Většinou to ignorujeme a jdeme dál, ale je to škoda. Máme tady turnaj WGC, skvělé obsazení a vynikající peníze, je tu vlastně všechno, kvůli čemu sem jezdíme. Až na jednoho idiota, který se rozhodl být hlupákem," pokračuje ve stěžování si Poulter.

Ten doufá, že se časem podaří tento nešvar z golfových hřišť vymýtit jednou pro vždy. "Snad budeme schopni to kontrolovat víc a víc a jednou to zmizí úplně. Golf tohle nepotřebuje," dodává.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení