Czech Masters slibuje báječnou podívanou

Lee Westwood

Ani ne měsíc zbývá do golfového svátku roku v Česku a poslední týdny musely fanoušky pořádně navnadit. Daří se jak hvězdám, které na D+D REAL Czech Masters v polovině srpna dorazí, tak i českým hráčům, kteří srdnatě válčí na Challenge Tour. Je se na co těšit.

Asi největším lákadlem, co se týče výsledků, je aktuálně nestárnoucí Lee Westwood. Populární Angličan měl v minulém týdnu ještě v sobotu reálnou šanci na vítězství na The Open a jen potvrdil, že ještě dokáže prohánět i ty nejlepší hráče na světě.

Ostatně to dokázal koncem minulého roku, kdy vyhrál prestižní a silně obsazenou Nedbank Golf Challenge. Celkově si díky tomu všemu v novém vydání světového žebříčku polepšil už na 52. pozici a mimo jiné si v Royal Portrush zajistil účast na Masters v příštím roce.

Pozadu ale v aktuální sezoně European Tour nezůstává ani Ernie Els, hlavní hvězda šestého ročníku jediného českého turnaje European Tour.

V lednu dvanácté místo v Dubaji, v březnu dokonce sedmé v Malajsii a Big Easy se neztratil ani v hustém roughu v Royal Portrush, kde Jihoafričan s přehledem prošel cutem a se skóre +1 skončil ve čtvrté desítce.

A loňské druhé místo přijede obhajovat aktuální rydercupový kapitán a vítěz tří majorů Padraig Harrington!

Po slabším rozjedu se pak rozjel k famózním výkonům loňský šampion a letošní obhájce titulu na Albatrossu Ital Andrea Pavan. Ten si na BMW International Open připsal koncem června své druhé vítězství na okruhu a před dvěma týdny skončil čtvrtý na Scottish Open v rámci Rolex Series.

V aktuálním vydání ještě nepotvrzeného entry listu je i jeho přemožitel ze Skotska Rakušan Bernd Wiesberger, Angličané Eddie Pepperell, Andy Sullivan a Andrew "Beef" Johnston, Belgičan Thomas Pieters...

Domácí příznivci golfu se ale nemusejí upínat pouze k zahraničním hvězdám. Na Challenge Tour se daří jak Filipu Mrůzkovi, tak Stanislavu Matušovi, kde jsou oba ve hře o plnou kartu na příští rok. A ukázat se bude chtít určitě i čerstvý profesionál Šimon Zach.

Od 15. do 18. srpna nás tak všechny čeká na Albatrossu opět velká golfová podívaná. Byla by chyba si ji nechat ujít.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení