Dorostenky vybojovaly na ME šesté místo, muži se loučili výhrou

Gabriela Roberta Vítů

S nejlepším umístěním na týmových mistrovstvích Evropy se domů vrátí české dorostenky. Ačkoliv závěrečný zápas šampionátu o páté místo prohrály s Nizozemkami. Dařilo se i ženám a čestné úspěchy v podobě vítězných posledních zápasů zaznamenali i muži a dorostenci.

Pouze jedno české družstvo proniklo na evropském šampionátu po kvalifikaci do áčkového výkonnostního koše. Dorostenky sice na medaili neměly nárok po prohře ve čtvrtfinále s Dánskem, přesto odjíždějí ze Španělska s dobrým výsledkem.

Na hřišti The Parador de El Saler ve Valencii si zahrály skupinu o umístění od 5. do 8. místa. Po včerejší výhře nad Švédkami si to v sobotu rozdaly s Nizozemkami o konečné páté místo.

Vyrovnaný souboj nakonec dopadl lépe pro soupeřky Češek, které zvítězily 3:2. Družstvo vedené kapitánem Milanem Mojžíšem se tak muselo spokojit s konečným šestým místem.

Suverénně si ve druhém výkonnostním koši vedly české ženy. Ve skupině o 9. až 16. místo vyhrály tři zápasy ze tří a jasně tuto skupiny vyhrály. V sobotu si vyšláply na Francouzky, které porazily 3:2. Konečné deváté místo je historicky nejlepším umístěním českých žen na ME. 

Chlapecký tým naopak nenavázal na loňské šesté místo a ze Chantilly se vrací s jedenáctým místem. Na závěr turnaje dorostenci jasně přehráli výběr Nizozemců 4,5:0,5.

Velké naděje se vkládaly do družstva českých mužů. Ti ovšem očekávání nenaplnili, a dokonce opouští elitní divizi mistrovství po nepovedeném vystoupení jak v kvalifikaci, tak v jamkové hře. Ve Švédsku postupně podlehli Islandu i Nizozemsku, čestný úspěch je potkal až ve finálovém utkání se Slovnici, kdy o nic nešlo.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení