Dorostenky o medaile hrát nebudou, muže čeká boj o záchranu

Jiří Zuska

Už si nesmí dovolit žádné další zaváhání, jinak pro příští rok opustí elitní skupinu mistrovství Evropy. Čeští muži ve čtvrtek prohráli s Islandem 1:4 a čeká je boj o konečné 13. až 16. místo, přičemž se zachrání jen třináctý tým. O medaile si pak mohly zahrát dorostenky, ale dobře rozehraný duel s Dánskem nezvládly a prohrály 2,5:4,5.

Muži ve Švédsku nezačali špatně a zprvu to vypadalo, že by se mohli zachránit už ve čtvrtek. Jenže postupně začali ztrácet s Islanďany velmi těsně jeden zápas za druhým. Z pěti duelů vyhrál pouze Jiří Zuska.

Čtyřhru prohráli Petr Janík s Kryštofem Strýčkem až na 19. jamce a až na posledních jamkách prohráli své zápasy také Jakub Bareš, Matyáš Zapletal a Šimon Zach. V pátek čeká na muže Nizozemsko.

Také ženy postoupily po dvoudenní kvalifikaci na rány do druhého výkonnostního koše, ony ale sestup řešit nemusí. Navíc svůj čtvrteční duel se Švýcarskem vyhrály 3:2 a čeká je boj o 9. až 12. místo.

Oporami týmu se opět ukázaly Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká, které získaly důležité a vítězné tři body. V další fázi čekají na český výběr v Itálii v pátek hráčky Ruska.

Jako jediné mohly letos na ME bojovat o medaile dorostenky, které se ve Španělsku ujaly ve svém prvním utkání v prvním výkonnostním koši po čtyřhrách nad Dánkami překvapivého vedení 2:0.

Z odpoledních pěti dvouher tak stačilo získat dva body, jenže o jediný půlbod se postarala Denisa Vodičková. Dánky tak vyhrály 4,5:2,5. Češky nyní čekají bitvy o 5. až 8. místo, začnou v pátek se Švédskem.

Druhé české vítězství si tak ve čtvrtek připsali ve Francii dorostenci, kteří porazili Island 4:1 a ve zbylých dvou dnech si zahrají stejně jako ženy o 9. až 12. místo. V pátek budou mít za soupeře Portugalce.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení