Wolff má první titul na PGA Tour, eaglem na poslední jamce

Matthew Wolff

Na 3M Open to byl souboj zkušených borců s úplnými nováčky. V samém závěru se pak smrskl na Brysona DeChambeau, Collina Morikawu a Matthewa Wolffa, který si nakonec v Minnesotě došel pro svůj první titul na PGA Tour v kariéře. A to fenomenálním způsobem.

Pro Wolffa se přitom ve 20 letech jednalo teprve o třetí start na okruhu coby profesionála a čtvrtý celkově. V závěru si však počínal jako velký mazák a s těžkou situací se popasoval báječně.

Coby člen závěrečného flightu sledoval jen s o dva roky starším Morikawou z fairwaye 18. jamky, jak DeChambeau právě proměňuje svůj putt do eaglu a dostává se na skóre -20. O ránu před oba dva.

Oba dva potřebovali birdie na to, aby už pětinásobného šampiona PGA Tour alespoň dorovnali a vynutili si play-off. Eagle by pak znamenal posun o ránu před něho. A ve hře v tu chvíli bylo vše.

Jak Wolff, tak Morikawa zaútočili na pětiparu druhou na green a oba na něm skončili, i když Wolff na jeho hraně. Oba měli putt do eaglu z necelých osmi metrů. Jen Wolff ho však proměnil a mohl začít slavit.

"Bylo tam trochu zpoždění v řevu fanoušků a tím, že jsem viděl, že pumpuje svou rukou," popsal okamžik z osmnácté fairwaye Wolff. "Bylo skvělé hrát s Brysonem. Je to samozřejmě jeden z nejlepších hráčů na světě, což také dokázal. Šance hrát proti němu je úžasná," dodal.

Rozhodit se přitom na poslední jamce nenechal: "V hlavě jsem to měl nastavené pořád stejně. Věděl jsem, že si pro to půjdu. A když to on udělal, řekl jsem si, že by bylo výjimečné dát eagle a na té 18 to ukončit. Byl to pro mě další adrenalin, něco, co mě ještě více motivovalo."

Když pak Morikawa svůj eagle putt nedal, byl konec. PGA Tour našla ve 20letém Kaliforňanovi nového šampiona, který má z ničeho nic jistotu karty do konce sezony 2020-21 a letos si zahraje play-off FedEx Cupu.

Kdo by to byl ještě před pár dny řekl. Když Wolff nedal na Rocket Mortgage Classic cut, seděl na pokoji a přemítal, zda bylo dobré rozhodnutí opustit univerzitu už po druhém ročníku a přestoupit k profíkům.

Když pak začátkem tohoto týdne uviděl na Twitteru obrázek s jeho finiši na PGA Tour s vyzněním "přeceňovaný", dostal další ránu, ale vlastně i motivaci dokázat, že tomu tak není.

Co na tom, že ještě jako amatér skončil na WM Phoenix Open padesátý, na Travelers Championship osmdesátý a v Detroitu nedal cut.

Čtvrtý start na okruhu měl vše změnit.

"Vždy jsou zde lidé, kteří se vás snaží srazit dolů. Stejně tak jsou zde lidé, co vám říkají, že jste nejlepší na světě," prozradil svůj pohled na podobné především internetové popichování.

On si z něho vzal jen to pozitivní: "Myslím, že mě to ještě více motivovalo. Nakonec jsou to ale vždy pouze řeči a nejdůležitější věcí je v co sami věříte a jakými lidmi se obklopujete."

Wolff, majitel hodně rozevlátého a neortodoxního golfového švihu, se podle všeho obklopil lidmi správnými. A věří ve správnou věc. I proto je nyní už ve 20 letech šampionem na PGA Tour.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení