Český double! Šampionát na Slovensku vyhráli Ráža a Ryšková

Vítězové MM Slovenska Filip Ráža a Hana Ryšková

Poháry v českých rukou se nikdy neokoukají. Po triumfálním vítězství Ondřeje Liesera na Pro Golf Tour v Polsku se český golf dočkal velmi brzy dalšího úspěchu. Mezinárodní mistrovství Slovenska totiž ovládli čeští hráči Hana Ryšková a Filip Ráža, kteří svými výkony podtrhli vynikající týden českého amatérského i profesionálního golfu.

Mezinárodní amatérské mistrovství Slovenska se uskutečnilo od úterý 25. do pátku 28. června v Golf Clubu Welten v Báči nedaleko slovenské metropole. A stejně jako v předešlých letech vlály české vlajky vysoko.

V mužské kategorii obsadili všechna místa na bedně Češi. Filip Ráža dokráčel k suverénnímu vítězství o pět ran, když po celé čtyři dny předváděl velmi stabilní výkony. Konkrétně zahrála sedmnáctiletá česká naděje kola za 69, 67, 73 a 66 ran (-13).

Druhý v pořadí Adam Balatka zaznamenal tři velmi dobrá a jedno vynikající kolo. Tím byla čtvrteční třetí runda, ve které zahrál 65 ran (-7). Bronz si s celkovým skóre -6 odvezl Hynek Groh.

Výsledky českých hráčů jsou vynikající zprávou i pro národní tým dorostenců, který už zanedlouho odcestuje do Francie k mistrovství Evropy družstev. Všichni tři medailisté ze Slovenska figurují v nominaci pro European Boys Team Championship v Chantilly.

V ženské kategorii MM Slovenska byla situace v popředí leaderboardu až do poslední chvíle napínavější. Hana Ryšková si však vedení pohlídala a po kolech 73, 68, 73, 73 turnaj s názvem T. O. B. BMW Slovak Amateur Championship ovládla o ránu před domácí Katarínou Drocárovou.

Třetí místo obsadila další Slovenka Anika Bolčíková se skóre +4. Z českých hráček se v top 10 umístily ještě Kristýna Napoleaová (T5), Jana Csicsayová a Karolína Stará (obě T7).

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení