Challenge Tour Brnu sluší

Czech Challenge

Osmý ročník D+D REAL Czech Challenge se fakt povedl. A to i díky tomu, že se poprvé nekonal v Čechách, ale na Moravě. Brněnská Kaskáda vzala turnaj velmi rychle za svůj a bylo to znát všude. A co víc, možná se to odrazilo i do výsledku českých golfistů.

Prvních sedm ročníků nejstaršího turnaje Challenge Tour v Česku se odehrálo na Kunětické Hoře, a i tam to bylo fajn. Hned napoprvé čtyři Češi v cutu, loni rekordní pětice. Ale čas jde dál, a tak "česká čelendž" pro letošek změnila místo konání.

Jak se ukázalo, nejspíše na delší dobu.

Kaskáda, prověřená řadou předních amatérských klání, ale i tradiční hostitel finále domácí PGA Tour, se na turnaj připravila skvěle. A nabídla hráčům, i těm českým, zase nový a takřka dokonalý golfový zážitek.

Uspět v minulém týdnu na devítkách Kamenná a Dřevěná, to nebylo rozhodně nic lehkého. Husté roughy, na které nejsou zvyklí ani ostřílení domácí borci, a zákeřné pin pozice držely hráče na uzdě.

Vždyť cut se udržel po dvou kolech na paru!

To není až tak obvyklé. O to více potěší, že jím zvládli projít hned čtyři čeští hráči v čele se Stanislavem Matušem, který v neděli dokonce atakoval TOP 10 a nakonec skončil na čtrnáctém místě.

I on celý týden opakoval slova o tom, jak je hřiště ve skvělé kondici. A na Kaskádě to nebylo pouze hřiště, které udělalo z Czech Challenge skvělý turnaj. Na jedničku fungoval celý resort.

Přesun turnaje z Čech na Moravu je také dobrým signálem směrem k místním hráčům a fanouškům. Ti měli v posledních letech smůlu, TOP akce se konaly v Praze nebo jejím okolí. Nyní ale i oni mají šanci ukázat, že si turnaj na tak vysoké úrovni zaslouží.

Hráči si pak po mnoha návštěvách Prahy z posledních let užívali trochu odlišného prostředí Brna a jeho okolí, které je jednoduše jiné. Ani lepší, ani horší. Jiné, zábavné, srdečné. A u nejlepších golfistů z Evropy uspělo.

Nezbývá se než těšit na další ročník. Už jen rok, a je tady.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení