Jessica Kordová skončila třináctá, první titul slaví Angličanka

Jessica Korda

Výrazně lépe vyšlo finálové kolo turnaje Pure Silk Championship ze sester Kordových starší Jessice, která si polepšila na dělenou 13. příčku. Mladší Nelly naopak po nejslabším dni na turnaji klesla až do čtvrté desítky. Vyhrála Angličanka Bronte Lawová.

Před finálovým kolem mohly na TOP 10 pomýšlet obě dcery legendárního českého tenisty Petr Kordy, nakonec o něj ale zabojovala pouze Jessica. Chyběly jí k němu však dvě rány, k dyž zahrála za 67 (-4)..

V neděli se totiž dařilo ve Virginii skórovat většině golfistek, které se pohybovaly v popředí leaderboardu. Byl to i případ Jessicy, která zahrála dokonce sedm birdie, ale také tři bogey včetně toho hned na první jamce.

Nelly se naopak nedařilo dostávat míček do jamky na méně ran, než byl par jamek. Zahrála sice pouhá dvě bogey, ale také jediné birdie. To bylo v neděli strašně málo, kolo za 72 ran (+1) ji posunulo na dělenou 35. příčku.

Z premiérového vítězství na LPGA se radovala Angličanka Lawová, která se jako jediná dostala sedmnáct ran pod par hřiště a vyhrála o dvě rány před trojicí hráček na děleném druhém místě.

"Bylo to vybojované," přiznala Lawová, která byla blízko už před třemi týdny na Mediheal Championship, kde v neděli smazala ztrátu 10 ran, ale prohrála v play-off. Dočkala se tak až na 56. pokus na LPGA: "Abych se přiznala, je to neskutečný pocit poté, co jsem už byla tak blízko."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení