MatFyz nebo LYNN. Siwy ukočíroval srdce a řeší, co dál

David Siwy

Patří k talentům českého golfu, ale není tolik na očích. Do Spojených států totiž David Siwy zamířil už mnohem dříve, než za golfem na vysokou. Momentálně na Floridě dokončuje střední školu a řeší, kudy dál. Jestli pokračovat za mořem, nebo se vrátit do Česka.

Devatenáctiletý Siwy se českým golfovým fanouškům tu a tam připomene. Naposledy v minulém týdnu, kdy si zahrál Challenge Tour na brněnské Kaskádě. A hlavně ve druhém kole o sobě dal vědět.

To první pokazil, zahrál za 80 ran, což znamenalo plus devět a konec nadějí na slušný výsledek. Ve druhém se však dokonce chvíli držel pod parem, ale nakonec se musel spokojit s jednou nad. Bral to.

"V prvním kole jsem se na prvních jamkách rozhodil deštěm a větrem. Nasekal jsem tam hodně chyb," litoval Siwy především quadruple bogey na čtyřparové pětce. "Druhé kolo už bylo v normálu. Zklidnil jsem švih a všechno bylo lepší," těšilo ho po pátečním dohrání.

Po turnaji přemýšlel nad tím, zda bylo dobré do něho jít, když se jen pár dní před jeho startem vrátil ze zámoří do Česka. "Možná byla chyba zde vůbec hrát," zamyslel se a dodal, že neudržení druhého kola pod parem ho nemrzelo: "Nehrál jsem na to dostatečně dobře"

Aktuálně Siwy neřeší pouze svou budoucnost golfovou, ale také životní. Dostal se totiž jak na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, tak na prestižní LYNN University na Floridě.

"Mám nabídku jít na školu do Česka, kde jsem se dostal na MatFyz, nebo zůstat v USA. Ale volba je prakticky jasná,“ usmívá se s tím, že nabídka studovat na LYNN se téměř nedá odmítnout.

David Siwy během 2. kola D+D REAL Czech Challenge (foto: Ota Mrákota)

V Americe je navíc od pěti let, takže se pro něho rozhodně nejedná o nové prostředí. "Jdu jinou cestou a uvidíme, jak budu pokračovat. ... Jsem tam od pěti let a golf díky tomu dnes vidím z trochu jiného pohledu. Co je reálné a co ne," říká Siwy otevřeně.

Zatím hrál především juniorské turnaje v rámci AJGA nebo Florida Junior Tour, na kterých posbíral řadu umístění v TOP 5.

A kde bude hrát přes léto?

"Turnajů mám naplánovaných hodně, ale uvidíme, jak se budu cítit. Asi to ještě sesekáme, i kvůli zdravotním problémům,“ připomíná nepříjemné komplikace, které ohrozily jeho sportovní kariéru. "Měl jsem závažné problémy se srdcem a dva roky už se z toho dostávám," dodává.

Nyní ale může opět snít o kariéře profesionálního golfisty. Přímý kontakt s prostředím, který si připomněl v minulém týdnu na Kaskádě, ho opět navnadil: "Momentálně mám před sebou možných životních cest hodně, uvidíme. Zde na turnaji se mi vše líbilo, byla zde fantastická atmosféra i organizace, takže teď vidím před sebou zase ten golf. Musím máknout, vidím, že tam jsou neskutečné rezervy."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení