Molder překonal v Texasu tmu a vede, Spieth je devátý

Bryce Molder

Bryce Molder vede po prvním kole turnaj americké PGA Tour Dean & DeLuca Invitational. 37letý golfista zahrál ve čtvrtek 64 ran a s -6 je tak o ránu lepší než trojice nejbližších pronásledovatelů. Největší hvězdě podniku Jordanu Spiethovi patří s -3 dělené deváté místo.

Spieth měl na texaském hřišti Colonial famózní start. Na úvodních dvou jamkách zahrál birdie a vypadalo to, že si půjde suverénně za průběžným vedením. Bogey na čtyřce ale jeho rozlet zastavilo. "Na prvních jamkách bylo složité trefovat fairwaye, ale nebyl jsem tím znepokojený. Věděl jsem, že to může přijít,“ prohlásila světová dvojka, která zakončila kolo se třemi ranami pod par.

Lépe se vedlo jeho parťákovi z posledního Ryder Cupu. Patrick Reed o sobě dal vědět hned šesticí biridie. Také on ale zaváhal na čtyřce a s -5 mu patří druhá příčka. O ni se dělí s Indem Anirbanem Lahirim a dalším Američanem Webem Simpsonem.

Všechny však zaskočil Bryce Molder. Američan měl parádní nástup. Stejně jako Spieth pokořil par na úvodních dvou jamkách, pak se vyhnul problémům na čtyřce a od šestky do devítky znovu snižoval své skóre.

Molder přitom neměl ideální podmínky. Šel na hřiště brzy ráno, kdy viditelnost zdaleka nebyla nejlepší. "Byla tma, to bylo divné. Čtení puttů bylo legrační. Skoro jako kdyby bylo ne brzy, ale hodně pozdě,“ smál se lídr turnaje. Na druhé devíce se sice už nezlepšil, zároveň se ale vyhnul zaváhání a s -6 má náskok jedné rány před trojicí nejbližších pronásledovatelů.

Průběžné pořadí turnaje si můžete prohlédnout zde.

Sestřih prvního kola turnaje Dean & DeLuca Invitational

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení