Do roka a do šesti dnů, Kisner dobyl WGC jamkovku

Kevin Kisner

Loni odešel z finále WGC-Dell Technologies Match Play jako poražený, a to ještě potupným skóre. Letos si ale Kevin Kisner v texaském Austinu došel pro odplatu. Tentokrát to byl on, kdo zvládl lépe závěrečný souboj golfového maratonu a slaví třetí titul na PGA Tour.

Před rokem (25. března) Kisner nestačil ve finálovém duelu na Bubbu Watsona a jasně prohrál už po 12 jamkách, po kterých prohrával o sedm (7&6). I v letošním finále (31. března) se mu postavil krajan, tentokrát to byl Matt Kuchar, průběh zápasu byl však naprosto odlišný.

Ještě předtím ale v nedělních dopoledních semifinále vyřadil Kisner do té doby neporaženého Itala Francesca Molinariho, hrdinu loňského Ryder Cupu, kterého porazil o jamku. Stejným skóre si Kuchar poradil s Dánem Lucasem Bjerregaardem, čtvrtfinálovým přemožitelem Tigera Woodse.

Ve finálovém duelu pak byl neustále vpředu Kisner, který z odehraných 16 jamek nevedl pouze po jedné z nich. A to, když Kuchar berdíkem na pětce srovnal ztrátu poté, co prohrál hned první jamku.

Kisner si však vzal vedení zpět hned na šestce a už ho nepustil. Na 11 ho dokonce navýšil na dvě jamky, a když pro sebe získal také patnáctku, bylo rozhodnuto. Definitivní potvrzení přišlo vypůlením šestnáctky.

Sestřih finále Kisner - Kuchar

35letý Američan si tak vítězstvím řekl o účast na letošním Presidents Cupu. Pokud by se do týmu nekvalifikoval přímo, Tiger Woods jako kapitán by po něm nejspíše měl sáhnout jako specialistovi na jamkovku.

"Nemám pochybnosti o tom, že bude hrajícím kapitánem. Doufám, že i já budu součástí," přiznává Kisner, který si vítězstvím polepšil v americké kvalifikaci z 30. na 15. příčku. Stále by tak potřeboval divokou kartu, kterou by ale nyní musel sám sobě udělit také aktuálně sedmnáctý Woods.

Kisner si Presidents Cup zahrál už před dvěma roky, kdy k jasnému vítězství USA 19:11 přispěl třemi body ze čtyř zápasů. Ani jednou přitom neprohrál, dvakrát slavil vítězství a dvakrát duel vypůlil.

Do loňského výběru Jima Furyka pro Ryder Cup se však nedostal: "V play-off jsem nehrál dobře. Nedal jsem Jimovi žádný důvod mě vybrat. A to jsem také Jimovi řekl. ... Nebyl jsem tehdy ve formě."

Jak na tom Kisner bude s formou koncem tohoto roku, kdy se bude americký tým pro duel v australském Melbourne skládat, zatím není jisté. Jeho výsledky z různých duelů v jamkovce za poslední dva roky z něho ale dělají ideálního člena týmu. Jamkovka mu prostě sedí.

To platí i pro Francesca Molinariho, který si v minulém týdnu připsal jedinou prohru se sedmi duelů, a to právě s Kisnerem. V souboji o třetí místo porazil Bjerregaarda 4&2.

Výsledky jamkovky naleznete zde.

To nejlepší z finálového dne WGC jamkovky

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení