Českými mistry na rány se stali na Karlštejně Zuska a Vlašínová

Kateřina Vlašínová

Tituly z letošního Mezinárodního mistrovství ve hře na rány, které se hrálo od čtvrtka do neděle na Karlštejně, zůstaly doma! Mezi ženami vyhrála Kateřina Vlašínová, mužům vládne Jiří Zuska junior, který až v play-off udolal Michala Pospíšila.

Do Czech International Amateur Championship presented by Raiffeisenbank letos zasáhli hráči z patnácti zemí, když polovina z nich měla před turnajem plusové handicapy.

Především mezi muži pak došlo na velké drama.

O to se postaral famózním nedělním výsledkem 65 ran (-7) Michal Pospíšil, který se díky tomu dotáhl na Jiřího Zusku, který vedl od prvního kola. Po čtyřech se ale oba srovnali na 279 ranách, tedy devět ran pod par hřiště.

V play-off oba nejprve vyrazili na 18, která ale ještě nerozhodla. Druhá jamka, pětiparová jednička, už ale ano. Zuska na ní posadil svou druhou ránu na zhruba tři metry od jamky a eagle znamenal vítězství.

Třetí příčku obsadil se ztrátou jediné rány Rakušan Paul Kamml (-8), čtvrtý skončil Vojtěch Kostelka (-4) a pátý Šimon Zach (-1), kterého na turnaji potopilo pokažené třetí kolo.

Během něho poztrácel jeden ze tří amatérů, kteří se v příštím týdnu představí na třetím ročníku D+D REAL Czech Masters, šest ran a vyřadil se ze hry o titul.

Mezi ženami to bylo jasnější. Do finálového kola šla Kateřina Vlašínová (na snímku) ve vedení s náskokem čtyř ran, který si pohlídala. Druhou Kristýnu Frýdlovou za sebou nakonec nechala o tři, třetí Františku Luňáčkovou o čtyři rány.

Konečné výsledky MM ČR ve hře na rány naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení