Na Kunětické Hoře se skórovalo, tři Češi hráli pod par

Jordan L. Smith

Pořádně zostra začal na Kunětické Hoře pátý ročník turnaje D+D REAL Czech Challenge. Téměř sto golfistů se hned první den dostalo pod par hřiště. Pořadí se skóre -8 vévodí Angličan Jordan L. Smith. Dařilo se i třem Čechům. Aleš Kořínek s Janem Cafourkem zakončili kolo na -1, Vítek Novák potřeboval ještě o dvě rány méně.

Už od brzkého rána bylo jasné, že se na Kuňce bude skórovat. Pod normu hřiště se dostávali i domácí hráči. Třeba amatér Nicolas Schellong zahrál první devítku za -2. Jenže na výsluní se postupně dostávali jiní a Češi začali padat pořadím.

Závěr se nepovedl například Aleši Kořínkovi. Dvě bogey na posledních dvou jamkách ho srazila na -1. "Byl to smolný závěr. Trochu mě to mrzí,“ přiznal. Na stejném skóre dohrál i Jan Cafourek.

Nejlépe si tak zatím stojí Vítek Novák, který byl o dvě rány lepší než krajané a po prvním dnu mu patří dělené 32. místo. "Po třech letech jsem zde zahrál konečně dobrý výsledek a jsem za to rád. Sám sobě jsem dokázal, že hřiště lze pokořit. A to i v těchto podmínkách, kdy se vítr hodně točil. S tím se ale tady musí počítat," konstatoval spokojeně.

Dalším Čechům už se tak dobře nevedlo. V paru dohráli už jen Schellong s dalším amatérem Matyášem Zapletalem. Ostatní už skončili v plusových číslech.

V čele turnaje je Angličan Jordan L. Smith. Ten šel na hřiště až odpoledne a obě devítky zvládl vyrovnaně. S celkovým skóre -8 předstihl o ránu dvojici Ben Eccles, Adrien Sadier. Na Australana s Francouzem se pak ještě v závěru dne dotáhli Ital Andrea Pavan a Nizozemec Reinier Saxton.

Průběžné pořadí D+D REAL Czech Challenge si můžete prohlédnout zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení