Daněk je golfový samorost, chce hrát s těmi nejlepšími

Štěpán Daněk

Čeští golfoví fanoušci mají dalšího hráče, kterého mohou sledovat a držet mu palce na té nejvyšší úrovni. Štěpán Daněk se i díky svému španělskému útočišti a cestě golfového samouka ztrácel ze zorného pole veřejnosti, to ale chce nyní změnit svými výsledky.

Ti pozornější se s jeho jménem setkávali už v posledních sezonách na španělské Gecko Tour, až letošní nástup na Pro Golf Tour ale znamenal pro Daňka definitivní vystoupení z pomyslné šedé zóny.

Rodák z Českých Budějovic, kde vystudoval místní osmileté gymnázium, prožil mládí v nedalekém Hosíně, a tak nepřekvapí, že když se před 12 lety vydal na golfovou cestu, započal ji Hluboké nad Vltavou.

"Mám rád všechny druhy sportů, kromě golfu hlavně běh a plavání. Rád sleduji tenis. Když mi bylo deset, našel jsem na Vánoce pod stromečkem golfový bag. Můj táta už totiž golf několik let hrál," prozradil na sebe dnes 22letý profík, který od roku 2016 žije, a tedy i trénuje ve Španělsku.

Jak v Hluboké nad Vltavou, kde jsou podle něho fajn lidé a má tam skvělé tréninkové podmínky, tak ve španělské Marbelle, kde může v pohodě trénovat venku i v zimě, se připravuje sám. Trenéry nevyhledává.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This is my new 3 iron Ping i500, it has only 16,5°!!! Stinger machine. #golf #grass #divot #ping #pinggolf #

Příspěvek sdílený Štěpán Daněk (@stepandanek1),

"Již od mala trénuji sám. Zpočátku to nebylo jednoduché, ale teď to považuji za svou výhodu," myslí si golfový samouk, který bral golf od prvního odpalu velmi vážně: "Vždy jsem chtěl dělat nějaký sport vrcholově. Potom jsem zkusil golf a už to, jak se říká, jelo."

Momentálně vidí silnou stránku ve své hře ve hře železy, naopak se trochu potýká s krátkou hrou. "Je to ale spíše podle momentální situace. Silné a slabé stránky se mi střídají v závislosti na psychickém rozpoložení. Proto si myslím, že je třeba nejvíc zapracovat na mentální části hry," ví o oblasti, na kterou se musí v nejbližších měsících a letech podívat. 

Jako amatér nepatřil mezi ty, kteří jsou i díky reprezentačním akcím nejvíce na očích. Hrával domácí Czech Golf Amateur Tour a účastnil se nejrůznějším mezinárodních mistrovství.

V kategorii do 14 let se pak stal českým šampionem. "V následujících sezonách jsem měl pár dobrých kol, ale žádné velké nebo překvapivé úspěchy," přiznává Daněk, proč nebyl tolik na očích.

To se však změnilo po jeho loňském přestupu k profíkům a letošnímu vstupu na Pro Golf Tour. Ze tří turnajů dal dva cuty a na třetím mu to nevyšlo jen kvůli tomu, že na posledních třech jamkách druhého kola zahrál tři bogey. S celkovým skóre -3 mu chyběly dvě rány.

"Na turnajích jsem byl hodně nervózní. Chtěl jsem projít cutem, vždy jsem byl někde na hranici. Druhé kolo bylo vždy velmi náročné, obzvlášť, když jsem špatně rozehrál první devítku a potom to musel otáčet. Překvapivě, i když jsem v posledním turnaji neprošel cutem, byl jsem velmi spokojený. Hrál jsem svůj nejlepší golf a konečně jsem viděl posun ve své hře," hodnotí svůj debut na Pro Golf Tour.

Ta by ale pro Daňka měla být pouze odrazovým můstkem: "K profikům jsem přestupoval s cílem hrát s těmi nejlepšími golfisty, ale je třeba postupovat postupně. Proto se teď plně soustředím na Pro Golf Tour."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení