DJ dal dabláče, přesto zvýšil náskok. Woods zahrál čtyřputt

Dustin Johnson

Některé hráče zahrání double bogey rozloží, jiné naburcuje k lepšímu výkonu. Dustin Johnson patří do té druhé sorty. I díky tomu zvýšil na WGC-Mexico Championship před finálovým kolem svůj náskok na čtyři rány a jde si pro 20. titul na PGA Tour v kariéře.

DJ vyhrál v Mexiku už před dvěma roky a letos se do vedení dostal po druhém kole. Když ale ve třetím zahrál na čtyřparové desítce po trefených stromech double bogey, zdálo se, že by o něj mohl v sobotu na hřišti Chapultepec Golf Clubu přijít.

Bylo to ale pouze zdání, nic takového se nestalo.

McIlroy sice díky svému birdie na desítce stáhl Johnsonův náskok znovu jen na dvě rány, ale zbytek kola patřil Američanovi. Ten zahrál berdíky hned na následujících dvou jamkách a díky dalším dvěma (15, 17) svůj náskok v čele naopak během zbytku dne zvýšil.

"Věděl jsem, že hraji dobře, tak mě to moc netrápilo," přiznal DJ, pro kterého se jednalo zatím o jediné zaváhání na turnaji, když ještě nezahrál bogey. Na svém kontě má přitom 16 birdie a jeden eagle, který zahrál v úvodu 3. kola na 4parové dvojce, kde se dostal z týčka na metr k jamce.

To nejlepší z kola Dustina Johnsona

Se skóre -16 má před finálovým kolem náskok čtyř ran na druhého Roryho McIlroye. Pokud bude DJ ve svých dosavadních výkonech v Mexico City pokračovat, dá se očekávat, že nejen McIlroyovi nedá v neděli šanci.

"Mám zde svůj herní plán a nic na něm nebudu měnit," slibuje před závěrečnou rundou 34letý Johnson, který může na letošní úvodní WGC akci získat svůj 20. titul na PGA Tour v kariéře. První od loňského červencového RBC Canadian Open.

Kromě McIlroye se mu v tom pokusí zabráni Patrick Reed, který v sobotu zahrál kolo dne (64, -7), díky čemuž se posunul na dělenou třetí příčku. Na Johnsona už ale stejně jako Sergio Garcia, Cameron Smith a Patrick Cantlay ztrácí propastných sedm ran!

"Jestli chci zvítězit, musím předvést něco spektakulárního," ví moc dobře Reed, že ani skvělé kolo nejspíše nebude na Johnsona v stačit. Pod tlak ho ale může dostat přímo ve flightu, ve kterém půjde s ním a McIlroyem.

Ze hry o titul je pak i přes aktuální umístění v TOP 10 Tiger Woods, který je na děleném devátém místě se skóre -6, deset ran za Johnsonem. Litovat musí především čtyřputtu na pětiparové patnáctce.

Z puttu do birdie z osmi metrů bylo double bogey!

Společně s bogey na šestnáctce to byla ztráta tří ran na dvou jamkách, což Woodsovi pokazilo skóre na 70 ran (-1). Jestli to v jeho případě bude ve finálovém kole lepší a zda si DJ skutečně dojde pro titul můžete sledovat v neděli večer od 18:00 v přímém přenosu na stanici Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení