Sedmý titul pro Jiméneze! V play-off porazil i Langera

Miguel Angel Jimenez

Jen týden po triumfu na Oasis Championship si mohl legendární Němec Bernhard Langer připsat už svůj 40. titul na PGA Tour Champions v kariéře, na Chubb Classic se ale musel v play-off sklonit před Španělem Miguelem Ángelem Jiménezem.

Jimenéz, Langer a Američan Olin Browne se po 54 odehraných jamkách seřadili na skóre -13. Mrzet to muselo především Browneho, který byl ještě jamku před koncem na mínus patnácti. Na závěrečné osmnáctce hřiště resortu The Classics @ Lely ale zahrál dabláče a šlo se do rozehrávky.

V té hned na první jamce porazil své dva soupeře Jiménez, který jako jediný zachránil puttem z metru a půl alespoň par, zatímco Browne i Langer zahráli bogey. A získal tak sedmý titul na okruhu.

"Vedle toho, že kouřím a piji, tak také tvrdě makám, trénuji a chodím do tělocvičny. To je to, co miluji. Miluji hraní golfu. Pro mě je soutěžení můj život. Pokaždé chci zvítězit a tvrdě proto dřu," přiznal Jiménez, který si svůj oblíbený doutník neodepřel ani během finálového kola.

Ten během finálového kola zahrál málem hole out do eaglu na čtyřparové třináctce. Náladu si ale spravil o dvě jamky později, kdy mu tam do birdie spadnul parádní chip-in. 

A díky dalšímu birdie na sedmnáctce, na druhé devítce už čtvrtému, zapsal 55letý Španěl v neděli na Floridě výsledek 66 ran (-5) a vynutil si tak play-off, ve kterém nakonec uspěl a došel si pro první letošní titul.

Jiménez tak vyhrál i ve své šesté sezoně na okruhu pro hráče 50+, když loni ovládl dva majory Regions Tradition a Senior Open Championship. "Je teprve začátek sezony. Byl to náš třetí turnaj a celá sezona je tak před námi. Tohle vám ale dodá energii a sebevědomí," přiznal Jiménez.

Už druhý titul v tomto roce si mohl připsat Langer, na své triumfy na Chubb Classic z let 2011, 2013 a 2016 však nenavázal. "Hrál jsem dobrý golf, byl jsem ve hře," těšilo 61letého Němce.

Ten si tak na své jubilejní 40. vítězství mezi veterány musí počkat. K vyrovnání historického maxima Haleho Irwina mu tak stále chybí pět zářezů. Zdá se ale být jen otázkou času, kdy ho pokoří.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení