VIDEO: Kolaps na greenu! Čtyřputt ze 4 metrů ho stál TOP 10

Čtyřputt Potter

Máte někdy chuť zabořit hlavu do bunkeru jako pštros, když na greenu proputtujete kalhoty? Tak přesně v takovém rozpoložení musel být během finálového kola Sony Open Ted Potter jr., který navíc kvůli svému puttovacímu zkratu opustil umístění v čele leaderboardu.

Kvůli Kucharově obrození na druhé devítce, které 40letému Američanovi nakonec přineslo devátý titul na okruhu, sice Potter nehrál na Havaji o vítězství, o bednu v neděli večer ve Waialae ale bojoval.

Pak ale přišel čtyrpar třinácté jamky, na kterém byl Potter v problémech od druhé rány. Tu sice hrál z fairwaye, ale skončil v pravém greenovém bunkeru a čekala ho těžká záchrana paru. Ani ten ale nebyl nemožný.

Potter do něho potřeboval proměnit putt ze čtyř metrů, který přehrál zhruba o půl metru. Dobře, i s bogey se dá po pokažené ráně žít... Jenže!

Zkušený Američan do jamky svůj druhý putt nevrátil, když se míček pouze svezl po její hraně a skončil za ní o třičtvrtě metru. A to samé se mu přihodilo při třetím puttu, po kterém skončil za jamkou o 25 centimetrů.

A tak až po čtvrtém pokusu míček "zakloktal" v jamce a Potter se musel smířit s triple bogey. Ve finále vypadl o jedinou ránu z TOP 10 (-13, T13), kdyby navíc proměnil hned první putt, skončil by dělený třetí...

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení