Hrdina Q-School našel ukradené hole, měl je bezdomovec

Cody Blick

Když se v neděli 9. prosince Cody Blick probudil, šel si udělat snídani před finálovým kolem letošní Q-School Web.com Tour. V tu chvíli ale zjistil, že mu někdo z garáže pronajatého domu ukradl hole. On se ale nevzdal, kartu si uhrál a nyní se po měsíci setkal i se svými holemi.

Tehdy to pro něho byl opravdový šok. Byl na prahu svého životního úspěchu a najednou neměl s čím hrát. Když dorazil do arizonského Whirlwind Golf Clubu, narychlo si v místním pro shopu poskládal svůj nový bag a vyrazil na hřiště. A hrál skvěle!

Výsledkem 63 ran, na který dosáhl i díky třem birdie na posledních třech jamkách, se posunul do vysněné TOP 40 a zajistil si kartu na Web.com Tour na tuto sezonu, která mu zajistí minimálně osm startů. 

Že ještě někdy svůj starý bag uvidí, s tím už nikdy nepočítal. Jako poslední pokus vyhlásil na Twitteru, že za něho zaplatí 5000 dolarů tomu, kdo mu ho přinese, a na nic se přitom nebude ptát.

Nakonec ho jeho opětovné získání stálo mnohem méně. 

"Už jsem byl smířený s tím, že ho nikdy neuvidím," řekl v tomto týdnu zámořskému Golf Channelu, když Ryanu Lavnerovi vyprávěl příběh, jehož finále začalo otázkou jeho matky Carly: "Nejsou tohle tvoje hole?"

Ta mu poslala fotku bagu od Titleistu, na kterém bylo vyšito jeho jméno. Ozvala se jí totiž jedna žena z Arizony, že na něj narazila ve stanu jednoho bezdomovce. Ten po ní chtěl peníze, a ona se ho na oplátku zeptala, co jí může nabídnout. K jejímu překvapení jí ukázal golfové hole.

Dala mu za ně 75 dolarů s tím, že je možná sama prodá za víc. Pak ale na internetu zjistila, že se jedná o odcizené hole Codyho Blicka a sehnala si kontakt na jeho matku, se kterou se dohodla na výměně za 300 dolarů.

"Teď jsem nadšený, ale už jsem byl pěkně skeptický," přiznal Blick, který už ale s holemi ze svého starého bagu hrát nebude. Jak ony, tak samotný bag dostaly v cizích rukou "pořádně zabrat". Prostě už jsou nehratelné.

Platí to i pro jeho milovaný putter od Scottyho Camerona, se kterým hrál od střední a dosáhl s ním na všechny své vysokoškolské úspěchy.

"I když už ho nebudu znovu používat, je báječné ho mít zpátky. Znamená pro mě mnohem více, než pro kohokoliv jiného," přiznal 25letý Blick, který jen pár dní po Q-School dostal od Titleistu nový set holí. A právě s ním se připravuje na svou letošní cestu po Web.com Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení