Všechny sázky Mickelsona s Woodsem, kdo kolik vyhrál?

celá fotogalerie (40) » Phil Mickelson a Tiger Woods

Součástí souboje Tigera Woodse s Philem Mickelsonem v Las Vegas byly také "sázky bokem". A i v nich se nakonec mnohem více dařilo Leftymu, když se opět potvrdilo, že první vyhrání z kapsy vyhání. Na charitu nakonec poputuje skoro milion dolarů.

V bitvě s označením "The Match" vyhrál na 22. jamce Mickelson, který tak získal odměnu 9 milionu dolarů pro vítěze. Další stovky tisíc však létaly vzduchem během hry, když oba hráči mohli sázet prakticky na cokoliv.

V tomto případě byla hnacím motorem charita. Všechny peníze ze sázek totiž poputují na nadace podle výběru hráčů, když každý rozhoduje o osudu peněz, které prohrál ten druhý.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (40)

Celkem proběhlo během pátečního utkání sedm sázek. Hned v té první uspěl Woods, ale to bylo také naposledy. V dalších třech slavil Mickelson a ze tří případů vítěz nakonec nevzešel.

A celková suma? Tiger vyhrál na svém sokovi 200 000 dolarů, což je ale pouze třetina toho, co sám bude muset poslat na charitu. Phil totiž "obral" Woodse celkem o 600 000.

Jaké sázky proběhly?

1. jamka (par 4)

Už během předzápasové tiskové konference Mickelson prohlásil, že dá na první jamce birdie. Věřil tomu natolik, že vsadil 100 000, což Woods okamžitě zdvojnásobil. A jelikož Phil birdie nezahrál, připsal si Tiger prvních 200 000 vyhraných dolarů. Bohužel pro něho i posledních.

5. jamka (par 3)

Oblíbená vložená soutěž na turnajích "nearest to pin" proběhla poprvé na pětce a rovnou o 100 000 dolarů. Ty si připsal Mickelson, který skončil dva a půl metru od jamky. To Woodsovi chybělo ještě metrů skoro čtrnáct.

7. jamka (par 5)

Po ranách z týčka, když byl Woods na fairwayi a Mickelson v roughu, se chtěl Tiger vsadit o 100 000 dolarů. Měl je brát ten, kdo zahraje na jamce nižší skóre. Phil požadoval po svém soupeři alespoň kurz 3:2, což druhá strana nepřijala, a tak na žádnou sázku nedošlo.

8. jamka (par 3)

Opět nearest to pin, tentokrát o 200 000 dolarů. I když skončil Mickelson 38 yardů od jamky, stačilo to. Woods totiž byl ještě o dva yardy dál, když jejich míčky zamířily skoro na stejné místo.

9. jamka (par 4)

Na závěrečné jamce úvodní devítky byl ve hře rovný milion dolarů. Původně šlo jen o 100 000 za zahraný eagle na čtyřparu, ale po ranách z týčka oba hráči přidali ještě jednu nulu. Motivace nepomohla, Woods málem přestřelil green a Mickelson skončil v bunkeru.

11. jamka (par 4)

Na drivovatelném čtyřparu znamenal eagle 200 000 dolarů. Nezahrál ho ale nikdo, a tak Woodse mohla těšit pouze získaná jamka díky birdie.

13. jamka (par 3)

Do třetice to Tiger zkoušel v soutěži nearest to pin, když se opět přidalo sto tisíc a ve hře tak bylo 300 000 dolarů. Woodsův míček dopadl 4,5 metru od jamky, Mickelsonův ale o chvíli později ještě o metr a půl blíže.

14. jamka (par 4)

Poslední sázka bokem proběhla na čtrnáctce, poté už se hráči začali soustředit pouze na hru a vítězství. Sto tisíc dolarů měl brát ten, jehož driver bude delší. Mickelson však skončil v bunkeru a Woods v roughu, takže jelikož nikdo netrefil fairway, nikdo nevyhrál. Woods tak vyhrál celkem 200 000 dolarů, Mickelson 600 000.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení