Otec Korda: Úspěchy dětí jsou pro mě mnohem víc než ty moje

celá fotogalerie (25) » Petr Korda

Petr Korda je pyšný otec. Naposledy si v uplynulém týdnu výjimečně osobně užíval hru svých dcer v Tiburon Golf Clubu na Floridě. Nelly uhrála ve finále LPGA skvělé druhé místo a podtrhla tak parádní rok všech tří potomků bývalého tenisového šampiona z Československa.

Pro dvě dcery a jednoho syna českých tenisových rodičů Petra Kordy a Reginy Kordové, rozené Rajchrtové, to byl skvělý rok.

Každý z nich si užil svou chvíli slávy.

Sebastian vyhrál 27. ledna juniorku na tenisovém Australian Open. Zrovna na 20. výročí triumfu svého táty na stejném turnaji v dospělé kategorii, což je mimochodem stále poslední vítězství českého muže na grandslamu.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (25)

O měsíc později vyhrála prvorozená Jessica v Thajsku svůj pátý turnaj na LPGA. Předtím téměř tři měsíce nehrála kvůli složité operaci čelisti, po které jí zůstalo v ústech 27 šroubů. A v říjnu na Taiwanu poprvé na LPGA vyhrála i Nelly. Navíc teď skončila druhá ve velkém finále.

"Nemůže to být lepší. Byl to velmi dobrý rok, i když se vyskytlo mnoho nárazů a modřin. Ale myslím, že všechny moje děti dělají to, co je baví. Hrají si svůj sport, každý den tvrdě pracují a sklízejí za to ovoce," řekl otec Korda v rozhovoru pro LPGA.

Sám vyhrál grandslam a 10 turnajů na okruhu ATP, přesto mu dávají pocit hrdosti mnohem víc úspěchy jeho dětí. "Nedá se to porovnávat. Co dokázali oni, znamená mnohem víc. Je to stejné pro mě i pro mou ženu. Moje tituly a dva grandslamy (po jednom ve dvouhře i čtyřhře) už nic neznamenají," uvedl Korda, který svým dětem odevzdává veškerý čas.

Znamená to být neustále na cestách: "Chtěl bych, aby to bylo jinak, ale momentálně máme štěstí, že obě holky hrají stejný sport ve stejném týdnu a mohl jsem být v sezóně na třech turnajích LPGA."

Petr Korda coby kedík Jessicy (foto: GettyImages)

"Moje žena toho stihla víc, protože jsem musel být víc se Sebbym. Doufám, že příští rok to bude vybalancovanější, protože s holkami rád trávím čas, ale uvidíme," vyprávěl padesátiletý Korda, který si upravuje hodinky podle toho, kde zrovna jeho dcery hrají.

Pokud je doma v Brandetonu na Floridě a Jessica a Nelly hrají v Asii, nastaví si jejich čas, aby jim byl v případě potřeby nápomocný po telefonu. "Dokud neodehrají poslední ránu, jsem vzhůru," říká s tím, že nerad sleduje skóre, protože bývá nervózní.

"Chci tu být vždycky pro ně, pokud by potřebovaly něco probrat. Takže jsem vždycky rád, když skončí asijská část sezóny a můžu si přispat," povídal Korda, který však vynechal slavnostní ceremoniál před finále LPGA, kde si jednu z cen odnesla i Jessica.

Byla to Heather Farr Perseverance Award udělující se hráčce, která "tvrdou prací, odhodláním a láskou ke golfu prokazuje vůli a sílu ducha při dosahování svých hráčských cílů." Tento moment byl výjimečnější proto, že ocenění Jessice předávala Nelly.

Nelly a Jessica Kordovy (foto: GettyImages)

Ta o chvíli později sama dostala hodinky Rolex za své nedávné průlomové vítězství na LPGA. Jejich táta ale tuto velkou událost na vlastní oči neviděl.

"Viděl jsem všechny obrázky z té noci. Sám jsem získal spousty ocenění, ale teď už je to o mých dětech. Je to jejich čas a oni potřebují zářit samy za sebe. Byl jsem velmi šťastný, že jsem ten večer mohl sedět v džínách v hospodě, dát si pivo a užívat si života," dodal spokojený táta, který už si svou slávu dávno prožil.

Více fotek Petra Kordy jako kedíka svých dcer zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení